Zamknij
REKLAMA

Sukces toruńskiej kolarki. Wygrała prestiżowy wyścig na Ukrainie!

11:44, 29.04.2021 | ddtorun.pl/informacja prasowa
Skomentuj Fot. nadesłane
REKLAMA

Sukces toruńskiej kolarki. Wygrała prestiżowy wyścig na Ukrainie!

Pierwsza  „etapówka" w tym sezonie padła łupem zawodniczek TKK „Pacific" Toruń. Karolina Karasiewicz wygrywa klasyfikacje generalną. Podium dopełnia Aurela Nerlo, a Natalia Krześlak zajmuje szóste miejsce. Torunianki zwyciężają w trzech z czterech etapów rywalizacji oraz w klasyfikacji drużynowej całego wyścigu!

W miniony weekend, w dniach 22-25 kwietnia zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego „Pacific" wystartowały w pierwszej Międzynarodowej „etapówce" w tym sezonie- wyścigu „Tour de Lviv Region", rozgrywanej na Ukrainie. Do pokonania były cztery etapy poprowadzone drogami nieopodal Lwowa.

Pierwszy etap jazdy indywidualnej na czas liczył 16 km Fitnesski pokazały się ze świetnej strony. Karolina Karasiewicz triumfowała, obejmując jednocześnie pozycję liderki. Na drugim miejscu uplasowała się Aurela Nerlo, szóstym Karolina Kumięga, dziesiątym Natalia Krześlak, dwunastym Dorota Przęzak i trzynastym Patrycja Lorkowska.

Drugi etap, to 100 km runda z finiszem na rynku w Żółkiewie. Kluczowym przy rozgrywaniu tego etapu okazał się wiatr, który sprawił, że do mety dojechała mocno porwana grupa. Tego dnia Fitnesski również nie zawiodły. Kręty finisz w mieście wygrała Karolina Kumięga, a na szóstym miejscu metę przekroczyła Karolina Karasiewicz.

Trzeciego dnia 90- kilometrowa trasa prowadziła do miejscowości Truskawiec, gdzie finisz umiejscowiony był na 5 kilometrowym podjeździe. Tego dnia również kluczową rolę odegrał silny wiatr i już na trzydziestym kilometrze etapu uformowała się 13-to osobowa ucieczka, w której wszystkie Fitnesski nadawały mordercze dla rywalek tępo.

Dzięki temu zespół wypracował przewagę czasową nad przeciwniczkami. Na końcowym rozstrzygającym podjeździe torunianki nie pozwoliły odjechać rywalkom, które mniej pracowały na trasie tego etapu , tak aby utrzymać liderowanie wyścigu . Pomimo wielu ataków Natalia Krześlak finiszowała na trzecim miejscu, a Karolina Karasiewicz na piątym.

Dzięki wspaniałej pracy całego zespołu również ostatniego dnia Karolina Karasiewicz stanęła na starcie w koszulce liderki wyścigu. Ze względu na ciężkie warunki pogodowe, był to bardzo trudny dzień dla wszystkich kolarek. Temperatura oscylowała w  granicach 5 stopni Celcjusza, a na dwudziestym kilometrze etapu zaczął padać deszcz. Zawodniczki do pokonania miały 82 kilometry z licznymi podjazdami, i czterema odcinkami specjalnymi. Drogi szutrowe z licznymi wybojami i kamieniami, były wyzwaniem dla każdej zawodniczki.

Ponad to, już pierwsza wspinaczka spowodowała zmniejszenie ilości kolarek w grupie, a i kolejne znacznie uszczuplały peleton. Najszybszą na emocjonującym finiszu była Natalia Krześlak, a liderka wyścigu- Karolina Karasiewicz  metę przekroczyła jako trzecia, co przypieczętowało jej znakomity triumf w klasyfikacji generalnej.

Podczas tych czterech dni wycieńczającego ścigania torunianki za sprawą Karoliny Karasiewicz wywalczyły zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu. Trzecie miejsce w „generalce" zajęła Aurela Nerlo, szóste-Natalia Krześlak , trzy wygrane etapy- Karolinay Karasiewicz, Karoliny Kumięga, Natalii Krześlak oraz zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej całego wyścigu. Był to bardzo trudny wyścig pod wieloma względami. Przede wszystkim bardzo zróżnicowana, trudna i wymagająca trasa z odcinkami specjalnymi , zmienne warunki pogodowe, takie jak wiatr i deszcz.

Dużo wyzwań organizacyjnych, oczekiwanie w kolejce na granicach, odprawy celne, paszportowe, oczekiwanie na negatywne wyniki testów COVID-owych. Podsumowując warto jednak podejmować trudne wyzwania. Zespół spisał się świetnie w każdej sytuacji, choć wcale nie było to takie łatwe- relacjonuje Leszek Szyszkowski-trener TKK Pacific

Dla zawodniczek TKK „Pacific" najbliższymi startami będą:

•02.05.2021 Ślężański Mnich w Sobótce

•03.05.2021 Kryterium uliczne w Lubawie zaliczane do Mistrzostw Polski.

(ddtorun.pl/informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%