Zamknij
REKLAMA

Planujesz wybrać się na któryś ze stoków narciarskich pod Toruniem? Przeczytaj to!

12:08, 24.11.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Planujesz wybrać się na któryś ze stoków narciarskich pod Toruniem? Przeczytaj to!

"Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte. Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za świetną współpracę" - napisał Gowin.

Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich został dopracowany, stoki będą zimą otwarte - poinformował we wtorek na Twitterze wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

W poniedziałek odbyło się spotkanie kierownictwa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) z branżą narciarską. Jak mówił podczas spotkania z przedstawicielami branży wicepremier, cytowany w komunikacie resortu, "w tym sezonie chcemy, żeby stoki, wyciągi narciarskie były dostępne", przy zachowaniu określonych zasad sanitarnych. Zapowiedział też, że jeżeli Główny Inspektorat Sanitarny zaakceptuje uzgodniony, szczególny reżim sanitarny, to we wtorek zostanie ogłoszona decyzja o otwarciu branży narciarskiej.

Gowin wskazywał, że udało się odsunąć "negatywny scenariusz całkowitego lockdownu". "W minioną sobotę, wraz z premierem Morawieckim, przedstawiliśmy plan działań do 18 stycznia 2021 r. To wyjście naprzeciw postulatom przedsiębiorców, którym zależy na możliwie największej przewidywalności" - stwierdził.

W pobliżu Torunia funkcjonują dwa stoki narciarskie - jeden w Unisławiu, drugi w Bydgoszczy. Nieco dalej położona jest "Kurza Góra" w Kurzętniku w województwie warmińsko - mazurskim. Rozmawialiśmy z właścicielem jednego z nich, który wyraźnie powiedział, że jak dotąd nic nie słyszał o planach rządu dotyczących otwarcia stoków. 

- Ciężko mi coś powiedzieć, bo to się wszystko tak zmienia, że człowiek już nie nadąża. Na pewno zamknięcie stoków spowodowałoby całkowity upadek tej branży, zwłaszcza na terenach nizinnych, czyli takich jak nasze - mówi w rozmowie z naszym portalem. 

Przypomina jednocześnie, że ostatnie lata są bardzo trudne dla właścicieli stoków położonych w północnej Polsce ze względu na wysokie temperatury. Jeśli tak dalej pójdzie, wielu z nich będzie musiało zamknąć biznesy. 

Według tych ustaleń sektor handlowy - w tym galerie handlowe i sklepy meblowe - zostanie otwarty 28 listopada w najwyższym reżimie sanitarnym. Pozostałe obostrzenia pozostaną utrzymane do 27 grudnia. Ferie zimowe we wszystkich województwach odbędą się natomiast między 4 a 17 stycznia.

[ALERT]1606213396408[/ALERT]

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz