Zamknij
REKLAMA

Ogromny sukces toruńskich kolarek. Zdobyły medale na mistrzostwach Polski

11:31, 30.09.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. nadesłane/od lewej Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska
REKLAMA

Ogromny sukces toruńskich kolarek. Zdobyły medale na mistrzostwach Polski

Z sześcioma medalami z mistrzostw Polski, w jeździe dwójkami i drużynami na czas, powróciły zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego „Pacific”.

W miniony weekend w Godzieszach Wielkich nieopodal Kalisza rozegrane zostały mistrzostwa Polski w jeździe dwójkami i drużynami na czas. Świetnie spisały się torunianki wywalczając sześć medali, dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe.

Pierwszego dnia rozegrano jazdę dwójkami na czas. Jako pierwsze startowały juniorki. Już w tej kategorii wiekowej torunianki zanotowały bardzo dobry występ. Na drugim stopniu podium uplasowała się para Natalia Krześlak i Emilia Miller.

Drugą kategorią były orliczki (zawodniczki do lat 23) oraz elita kobiet. Bardzo dobrze spisały się Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska, które zajęły II miejsce w elicie kobiet tracąc zaledwie 5 sec do pary CCC Liv Team. Na trzecim stopniu podium w tej kategorii stanęła para Anna Sagan, Paulina Pastuszek, które swoją bardzo dobrą jazdą zapewniły sobie jednocześnie triumf  w kategorii młodzieżowej.

Drugiego dnia rozegrano jazdę drużynowa na czas. Na starcie stanęły dwie toruńskie drużyny. W orliczkach barwy TKK Pacific reprezentowały: Natalia Krześlak, Kamila Pastuszek, Emilia Miller i Maja Gondek, które wywalczyły brązowy medal. Jako ostatnie w kategorii elita kobiet wystartowały fitnesski, które broniły tytułu wywalczonego przed rokiem.

Drużyna w składzie: Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska, Anna Sagan, Paulina Pastuszek sięgnęła po zwycięstwo, z ponad 2 minutową przewagą.  Drugie miejsce zajęła drużyna UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik a trzecie MAT Atom Deweloper Wrocław.

Warto wspomnieć, również o Karolinie Kumiędze, która reprezentowała nasz klub na szosowych Mistrzostwach Świata w Imola. Karolina startowała po raz pierwszy w kategorii Elita i po bardzo ambitnej jeździe ukończyła wyścig ze startu wspólnego na 85 miejscu.

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz