Zamknij
REKLAMA

Bardzo dobre występy toruńskich kolarek po przerwie spowodowanej koronawirusem

11:07, 14.07.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj
Fot. Nadesłana
REKLAMA

Bardzo dobre występy toruńskich kolarek po przerwie

Sześć zwycięstw, trzy drugie miejsca i dwa trzecie, to bilans zeszłego tygodnia i dwóch wyścigów, w których udział brały zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego „Pacific”.

W dniach 6- 9 lipca, w czeskim Brnie rozegrane zostały pierwsze, po wznowieniu sezonu, zawody torowe. W barwach kadry narodowej startowała Fitnesska Karolina Karasiewicz. Sposób rozgrywania zawodów przypominał  ten w wyścigów etapowych na szosie.

Zawodniczki miały do przejechania pięć etapów, a na każdy z nich składał się wyścig punktowy o długości od 40 do 50 okrążeń toru kolarskiego. Torunianka wygrała trzy z nich, a w dwóch pozostałych uplasowała się na trzeciej pozycji co finalnie zapewniło jej bardzo dobre drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zwyciężyła Daria Pikulik (KK Ziemia Darłowska), a trzecie miejsce zajęła Petra Sevivkoca (Team DUKLA PRAHA).

W weekend 11-12 lipca, rywalizacja z toru przeniosła się na szosę. Fitnesski wzięły udział w pierwszym w tym roku szosowym Pucharze Polski, rozgrywanym w Zamościu. Pierwszy dzień rywalizacji to jazda indywidualna na czas. W elicie kobiet wyścig wygrała Karolina Kumięga, a na drugiej pozycji uplasowała się Karolina Karasiewicz. Podium dopełniła Łucja Pietrzak (MAT ATOM Deweloper Wrocław).  

Dobre piąte miejsce zajęła również Patrycja Lorkowska. Bardzo dobrą formę potwierdziła juniorka Natalia Krześlak, wygrywając w swojej kategorii wiekowej.

W niedzielę, na około 80-sięcio kilometrowej, pagórkowatej trasie, rozegrano wyścig ze startu wspólnego. Po wielu atakach i próbach rozrywania peletonu w odjazd dnia zabrała się Karolina Kumięga, która wspólnie z Katarzyną Wilkos (MAT ATOM Deweloper Wrocław), wypracowały sobie około minuty przewagi nad peletonem.

O zwycięstwie w wyścigu zadecydował sprint z dwuosobowej "ucieczki", gdzie lepsza okazała się zawodniczka z Wrocławia, a Fitnesska wywalczyła drugie miejsce.  

Jako czwarta z grupy zasadniczej finiszowała Karolina Karasiewicz, która ostatecznie uplasowała się na szóstej pozycji. Bardzo dobrym finiszem wykazała się Natalia Krześlak, ponownie wygrywając wyścig w swojej kategorii wiekowej.

Sezon kolarski w Polsce rozkręca się na dobre. Przed Fitnesskami coraz więcej wyzwań. Już w dniach 21-23 lipca rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym, na torze kolarskim w Pruszkowie.

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz