Drugi mecz i druga przegrana toruńskich siatkarek! Tym razem uległy przed własną publicznością...

10:42, 07.10.2019 AJ Aktualizacja: 11:05, 07.10.2019
Skomentuj Foto. Miłosz Zieliński Foto. Miłosz Zieliński

Drugi mecz i druga przegrana toruńskich siatkarek!

Niestety niezbyt dobrze rozpoczął się ten sezon dla siatkarek Budowlanych Toruń. W drugim meczu w I lidze kobiet uległy przed własną publicznością Solnie Wieliczka 0:3.

Spotkanie lepiej rozpoczęły torunianki, które prowadziły 7:5, a następnie już 9:6. Niestety w ekipie gości dobrze grała Ewa Bimkiewicz i po jej bloku zrobiło się 10:10.  Dodatkowo dobrze w polu serwisowym prezentowała się Barbara Cembrzyńska i zawodniczki z Wieliczki, wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Ostatecznie torunianki pierwszą partię przegrały 23:25.

W drugim secie niewiele się zmieniło. Zawodniczki z Wieliczki szybko wypracowały sobie przewagę, torunianki próbowały odrabiać straty, ale drugą kwartę również przegrał 23:25. Trzeci set początkowo był wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt. Jednak w końcówce coś się popsuło w grze naszych siatkarek. Od stanu 17:17, torunianki ugrały tylko jeden punkt i przegrały 18:25.

Kolejny mecz 12 października. Budowlani Toruń na wyjeździe zmierzą się z AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice.