Podhale wypunktowało Energę Toruń. Koniec sezonu dla hokeistów

13:47, 04.03.2019 online Aktualizacja: 13:59, 04.03.2019
Skomentuj Fot. Redakcja Fot. Redakcja

Hokeiści Energi Toruń przegrali w niedzielę na Tor-Torze z TatrySki Podhalem Nowy Targ 1:4 w szóstym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off i odpadali z tym samym z dalszej rywalizacji.

Torunianie musieli wygrać to spotkanie, jeśli myśleli o przedłużeniu szans na awans do półfinału i ewentualne siódme spotkanie. Pierwsze 20 minut stało na bardzo wyrównanym poziomie, co potwierdza wynik 1:1.

Kluczowe dla losów spotkania okazała się druga i trzecia tercja, w której przyjezdni zaaplikowali naszemu zespołowi trzy gole. Tym samym Stalowe Pierniki zakończyły zmagania w sezonie 2018/2019 na ćwierćfinale, co i tak należy uznać za duży sukces.

KH Energa Toruń – TatrySki Podhale Nowy Targ 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

KH Energa: Spěšný – Pařízek, Walter; Kalinowski, Mianciuk, Dołęga – Kamienkow, Trachanow; Garszyn (2), Karczocha, Oriechin – Zieliński, A. Jaworski; Demjaniuk (4), J. Jaworski, Minge oraz Skólmowski (2); Naparło, Wiśniewski, Olszewski.

TatrySki Podhale: Odrobny – Jaśkiewicz (2), Kolusz; Worwa, Koski, Różański – Tolvanen (2) Suominen; Sammalmaa, Zapała, Michalski – Mrugała, Hovinen (2); D. Kapica, Neupauer, Guzik – Dutka, Wajda (2); Wolski, Moskunen, Słowakiewicz.