Zamknij
REKLAMA

Czy zawodnik z Torunia wykonał gest podcięcia gardła wobec rywala? [WIDEO]

13:29, 28.02.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Redakcja

"Po końcowej syrenie ostatniego meczu na Tor-Torze doszło do nieprzyjemnego incydentu pomiędzy zawodnikiem Energi Toruń, Daniłem Oriechiem, a graczem TatrySki Podhale Nowy Targ, Krystianem Dziubińskim. Rosjanin miał wykonać gest przypominający podcięcie gardła. Głos w sprawie zabrał arbiter dyscyplinarny PZHL, który umorzył postępowanie. 

Nowotarżanie domagali się ukarania zawodnika Energi. Po analizie wideo okazało się jednak, że trudno jednoznacznie stwierdzić, czy doszło do czynu zabronionego. Arbiter dyscyplinarny PZHL skierował do obu klubów oficjalne oświadczenie, które publikuje portal hokej.net. 

"Analiza zebranego materiału nie pozwala jednoznacznie na stwierdzenie czy doszło do popełnienia zarzucanego czynu. Jakość materiału wideo nie pozwala precyzyjnie ustalić wykonanego gestu tj. czy ruch ręką nastąpił w kierunku szyi (gest podcięcia gardła) czy też w kierunku ust (gest zamykania ust). Wątpliwości nie pozwalają także rozstrzygnąć zeznania świadków - czytamy w orzeczeniu.

Sędziowie pozostający bardzo blisko akcji wskazali, że nie zauważyli zarzucanego gestu. Świadek będący zawodnikiem Klubu z Torunia potwierdził natomiast wersję zdarzeń obwinionego wskazując gest zamknięcia ust. W toku postępowania, nie pozyskano więc materiału dowodowego, który pozwoliłby usunąć wątpliwości w zakresie rekonstrukcji stanu faktycznego. Zdaniem Arbitra Dyscyplinarnego PZHL uniemożliwia to uznanie p. Oriechina za winnego zarzucania mu czynu" - tak brzmi dalsza część decyzji, która została już przesłana do zainteresowanych klubów."

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone