Zamknij
REKLAMA

Tomasz Misiak zdobywa pas zawodowego mistrza Polski karate

09:26, 26.02.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

W Szczecinie, w niedzielę 24 lutego, miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie, pierwsza międzynarodowa Gala WUKF 1 PROFESSIONAL KARATE! W przedostatniej walce wieczoru toruński karateka klubu Sekcja Walki Kimura Toruń – Tomasz Misiak wygrał walkę ze szczecinianinem Adrianem Fułkiem. Stawką tego pojedynku był pas zawodowego mistrza Polski karate UWK wagi ciężkiej. Tomasz pokonał swojego przeciwnika już w pierwszej rundzie! Walki odbywały się na dystansie 3 rund po 3 minuty na zasadach Full Contact Karate WUKF.

Tomasz w pierwszej rundzie zaczął od silnych technik ręcznych doprowadzając do wyniku 6:1. Celem była wygrana przez KO, aczkolwiek pod koniec pierwszej rundy przy wyniku punktowym 6:1 na korzyść torunianina, jego przeciwnik w trakcie wymiany ciosów wyszedł trzeci raz za linię maty. To spowodowało otrzymanie trzeciej kary i dyskwalifikację szczecinianina. 

W Hali Sportowej SDS, pojedynek torunianina był jedyną polską walką. Na macie usytuowanej na 1,5 metrowym podeście skrzyżowali rękawice karatecy z takich krajów jak Anglia, Irlandia, Szkocja, Włochy, Rumunia oraz Egipt. Byli to jedni z najwyżej sklasyfikowanych karateków na świecie według rankingu światowej federacji Karate WUKF. Prawdziwa czołówka karate! Kolejne Gala WUKF 2 PROFESSIONAL KARATE odbędzie się za granicą. 

Dzień przed walką odbyło się oficjalne ważenie oraz konferencja prasowa. Dolny limit wagowy kategorii ciężkiej wynosił 90 kg. Waga Tomasza wynosiła 104 kg. Tomasz Misiak jest tegorocznym laureatem stypendium sportowego Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego. Ogromne podziękowania dla Urzędu Miasta Toruń, Wydział Sportu i Rekreacji za wsparcie finansowe.

[ALERT]1551170459232[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone