Zamknij

Koszykarze z Torunia w szerokim składzie reprezentacji Polski!

16:02, 15.01.2021 | ddtorun.pl/pzkosz.pl
Skomentuj Fot. Agnieszka Bielecka
REKLAMA

Koszykarze z Torunia w szerokim składzie reprezentacji Polski!

Trener reprezentacji Polski, Mike Taylor, wybrał szeroki skład kadry na mecze kwalifikacyjne do EuroBasketu 2022 z Hiszpanią i Rumunią, które odbędą się w lutym w Arenie Gliwice.

Mając na uwadze zdrowie zawodników, trenerów, sędziów i wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie spotkań, FIBA zmieniła organizację kwalifikacji do mistrzostw Europy w okienkach reprezentacyjnych.

Mecze są rozgrywane w “bańkach” (zamkniętych turniejach), zamiast tradycyjnej formuły spotkań u siebie i na wyjeździe.

Kolejne spotkania kwalifikacyjne do EuroBasketu 2022 w grupie A zostaną rozegrane w Arenie Gliwice.

Okienko reprezentacyjne potrwa od 15 do 21 lutego 2021, a Biało-Czerwoni zagrają z mistrzami świata - Hiszpanami (19 lutego) oraz z Rumunią (21 lutego). Rozegrane zostaną także pozostałe spotkania w grupie A: Rumunia - Izrael oraz Hiszpania - Izrael.

W kadrze znaleźli się koszykarze Polskiego Cukru Toruń.

 

Polacy mogą awansować na mistrzostwa Europy tak naprawdę bez zwycięstwa w swoich spotkaniach - wystarczy wygrana Izraela z Rumunią. Oczywiście, w innym przypadku ważne może być pokonanie Hiszpanów lub Rumunów. Również porażka w tym ostatnim meczu, ale mniejsza niż 30 punktami, zapewni upragniony awans.

Szeroki skład reprezentacji Polski na mecze kwalifikacyjne

Rozgrywający:

Łukasz Kolenda, Trefl Sopot

Łukasz Koszarek, Enea Zastal BC Zielona Góra

Andy Mazurczak, MKS Dąbrowa Górnicza

Jakub Schenk, King Szczecin

A.J. Slaughter, Herbalife Gran Canaria (Hiszpania)

Rzucający:

Jakub Garbacz, Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Karol Gruszecki, Trefl Sopot

Michał Michalak, Syntainics MBC Weissenfels (Niemcy)

Marcel Ponitka, Enea Zastal BC Zielona Góra

Mateusz Ponitka, Zenit St. Petersburg (Rosja)

Niscy skrzydłowi:

Igor Milicić, Ratiopharm Ulm (Niemcy)

Jeremy Sochan, Ratiopharm Ulm (Niemcy)

Michał Sokołowski, De Longhi Treviso Basket (Włochy)

Adam Waczyński, Unicaja Malaga (Hiszpania)

Jarosław Zyskowski, RETAbet Bilbao Basket (Hiszpania)

Silni skrzydłowi:

Aleksander Balcerowski, Herbalife Gran Canaria (Hiszpania)

Aaron Cel, Polski Cukier Toruń

Aleksander Dziewa, WKS Śląsk Wrocław

Tomasz Gielo, MoraBanc Andora (Hiszpania)

Środkowi:

Adrian Bogucki, Enea Astoria Bydgoszcz

Adam Hrycaniuk, Asseco Arka Gdynia

Damian Kulig, Polski Cukier Toruń

Maciej Lampe, King Szczecin

Dominik Olejniczak, Trefl Sopot

 

(ddtorun.pl/pzkosz.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%