Udany początek roku dla toruńskich koszykarzy. Jest cenne zwycięstwo!

09:34, 05.01.2021 ddtorun.pl Aktualizacja: 09:48, 05.01.2021
Skomentuj Fot. Agnieszka Bielecka Fot. Agnieszka Bielecka

Polski Cukier Toruń  we własnej hali pewnie pokonał HydroTrucka Radom 81:67. Świetne spotkanie zaliczył Damian Kulig, który zdobył 22 punkty.

Spotkanie początkowo było bardzo wyrównane, ale twarde pierniki szybko zaczęli dominować na parkiecie. Po 10 minutach było już 27:18. W drugiej kwarcie Polski Cukier zanotował serię 10:0 i po rzutach wolnych Kuliga miał nawet 17 punktów przewagi.

Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:31 dla gospodarzy.

Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 61:49. Kolejną część meczu Polski Cukier rozpoczął od czterech trójek i serii 12:0. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 81:67.

Torunianie są obecnie na 8 miejscu w ligowej tabeli.

Kolejny mecz 8 stycznia na wyjeździe z Eneą Astoria Bydgoszcz.

Polski Cukier Toruń - HydroTruck Radom 81:67 (27:18, 20:13, 14:18, 20:18)

Polski Cukier: Damian Kulig 22, Donovan Jackson 15, Aaron Cel 11, Obie Trotter 9, Bartosz Diduszko 9, Carlton Bragg 6, Keyshawn Woods 5, Marcin Wieluński 2, Aleksander Perka 0, Michał Samsonowicz 0, Jakub Kondraciuk 0.

HydroTruck: Jabarie Hinds 16, Brett Prahl 16, Filip Zegzuła 11, Danilo Ostojić 10, Roberts Stumbris 9, Aleksander Lewandowski 3, Daniel Wall 2, Marcin Piechowicz 0, Jakub Zalewski 0, Marcin Tomaszewski 0.