Energa Toruń odniosła bardzo ważne zwycięstwo. Przed własną publicznością katarzynki pokonały AZS Uniwersytet Gdański 79:54. Dzięki temu zwycięstwu torunianki awansowały na 10. miejsce w ligowej tabeli.
Katarzynki pierwszą kwartę przegrały i musiały gonić wynik, ale w kolejnych trzech odsłonach nie dały szans rywalkom i pewnie wygrały drugi mecz w tym sezonie.
Najskuteczniejsza w zespole Energi Toruń była Latoya Williams, która zdobyła 16 punktów, a 13 dołożyła Marta Wieczyńska. To był najlepszy mecz tej zawodniczki w karierze. Torunianka na parkiecie spędziła 21 minut a jej wynik to 5/9 z gry, 4 zbiórki i 2 asysty.
Kolejny mecz Energa Toruń znów zagra przed własną publicznością. 21 grudnia podejmie Arkę Gdynia.
Energa Toruń - AZS Uniwersytet Gdański 79:54 (16:19, 19:8, 21:17, 23:10)
Energa: Williams 16, Urbaniak 12, Scekić 7, Tłumak 3, Grigoriewa 2 i Davenport 14, Wieczyńska 13, Dedić 10, Podkańska 2, Donbrowolska 0.
AZS: Samburska 20, P. Kuras 10, A. Kuras 7, Kosalewicz 6, Stępień 4 i Ortiz 6, Bączek 1.