Była walka, ale zwycięstwa nie ma. Toruńskie koszykarki znów przegrały. Z sześcioma porażkami zamykają ligową tabelę

11:30, 04.11.2019 AJ Aktualizacja: 11:43, 04.11.2019
Skomentuj Foto. Miłosz Zieliński Foto. Miłosz Zieliński

Była walka, ale zwycięstwa nie ma. Toruńskie koszykarki znów...

Energa Toruń przed własną publicznością uległa Enei AZS Poznań 79:83. Do pierwszego w tym sezonie zwycięstwa zabrakło niewiele. Jednak po sześciu spotkań torunianki zamykają ligową tabelę.

Co istotne lepiej w spotkanie weszły katarzynki. Grały pewniej i pierwszą kwartą wygrały 28:19. Niestety w drugiej kwarcie zdecydowanie zmienił się obraz gry. To zawodniczki z Poznania dominowały i szybko odrobiły straty.

Drugą kwartę wygrały aż 32:17. Trzecia odsłona to walka i odrabianie strat. Torunianki wygrały 21:17. Czwarta kwarta była bardzo wyrównana, obie drużyny walczyły do końca.  Dwie minuty przed końcem spotkania zespół z Poznania prowadził 81:71.

Katarzynki jednak dzielnie walczyły i rzucały „trójki”. Zza łuku trafiły Emilia Tłumak i Tatiana Grigoreva. Jednak niestety, decydującą akcję dla Enei AZS wykończyła Lea Miletic i to przyjezdne mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Energa Toruń - Enea AZS Poznań 79:83 (28:19, 17:32, 21:17, 13:15)

Energa: Tłumak 22, Scekić 14, Grigoreva 12, Urbaniak 8, Podkańska 8, Dobrowolska 6, Dedić 5, Wieczyńska 4.

Enea AZS: Mfutila 32, Pawlak 18, Miletić 8, Calloway 7, Zivadinović 6, Pyka 6, Parzeńska 6, Wdowiuk 0, Stefańczyk 0.