Toruńskie koszykarki z piątą ligową porażką! Nie wygląda to dobrze. Energa jest ostatnia w lidze...

09:47, 28.10.2019 AJ Aktualizacja: 10:00, 28.10.2019
Skomentuj Foto. basketligakobiet.pl Foto. basketligakobiet.pl

Toruńskie koszykarki z piątą ligową porażką! Nie wygląda to dobrze!

Energa Toruń przegrała na wyjeździe z 1 KS Ślęzą Wrocław 40:83. Dla Katarzynek była to piąta porażka w piątym meczu. Co ważne, piąta bardzo wysoka porażka.

Pierwsze dwie karty były dość wyrównane, nic nie wskazywało na tak wysokie zwycięstwo gospodyń. Premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 15:11, dla wrocławianek, a druga  również padła ich łupem 20:18. Początkowo w ekipie z Torunia nieźle prezentowała się Nina Dedić, dzięki jej grze Katarzynki nawet chwilami prowadziły.

Niestety końcówka drugiej kwarty należała do koszykarek Ślęzy. Seria 6;0, dała im zwycięstwo w drugiej kwarcie. Trzecia i czwarta kwarta to już dominacja gospodyń. Wygrały je odpowiednio 22:2 oraz 26:9.  Koszykarki z Torunia popełniły zbyt dużo błędów własnych w drugiej połowie meczu.

Najskuteczniejsza w ekipie katarzynek była Nina Dedić, która zdobyła 14 punktów. Kolejny mecz Energa rozegra przed własną publicznością z AZS Poznań 2 listopada.

Ślęza Wrocław - Energa Toruń 83:40 (15:11, 20:18, 22:2, 26:9)

Ślęza: Burdick 20, Pocek 14, Jovanović 12, Dobrowolska 11, Glomazic 11, Jones 9, Owczarzak 6, Klatt, Piędel 0.

Energa: Dedić 14, Scekić 8, Grigoreva 7, Tłumak 6, Podkańska 5, Dobrowolska, Urbaniak 0.

(AJ)

komentarz(7)

moltenmolten

3 2

Wygląda to żle, ale....! Poczekajmy, musimy; Katarzynki i my-kibice przetrwać ten ciężki okres. Sytuacja Torunianek trudna. Kolejny mecz, 2 listopada z AZS Poznań byłoby dobrze wygrać, aby przełamać tę niemoc, słabość Katarzynek. Poznanianki są do ogrania. Nie tylko naszym dziewczynom ciężko! Wystarczy zerknąć na EBL, gdzie mocny nie tylko finansowo i mierzący w czub tabeli Slam Stal Ostrów Wlk ma też już pięć porażek., tak jak warszawska Legia. To jest sport. 15:01, 28.10.2019

Odpowiedzi:2

jkpjkp

1 0

Jak tam twój Weaver? Ogarnął się już czy nadal się ośmiesza na parkiecie? Pseudogwiazdeczka która jest pośmiewiskiem na parkiecie. 16:02, 28.10.2019

laluślaluś

1 0

Taa...AZS Poznań do ogrania? Zastanów się co pleciesz. AZS Poznań bez problemu pokonały Widzew w Łodzi. Obecnie nie ma gorszej drużyny niż Katarzynki i długo nie będzie. 16:05, 28.10.2019

dswdsw

1 3

Wycofać to badziewie z EBLK bo tylko wstyd przynoszą. 40 pkt na poziomie ekstraklasy? Żenada! Toruń miastem sportu (żużlowcy spadek, koszykarki na dobrej drodze)? 15:58, 28.10.2019

Odpowiedzi:1

xyzxyz

1 0

Dodaj do tego siatkarki i zaraz piłkarzy nożnych. Toruń miastem sportu. Dramat,dramat,dramat. 20:17, 28.10.2019

3 0

dsw! zamiast takiej kategorycznej opinii, zarzuć obżeranie się, zleż z kanapy, rusz spasione dupsko! i na początek wielki znawco basketu! zalecam ci ...lewatywę
20:17, 28.10.2019

molten do...molten do...

1 0

Zmuszacie mnie do ostrego języka zatuczone spaślaki pokroju; dsw xyz, typki o otłuszczonych móżdżkach opiniujące z kanap. Ruszcie dupska, zrzućcie kilka kg, to może łatwiej wam będzie myśleć. Sport w Toruniu, to nie tylko profesjonalne sekcje, ale powszechna możliwość-dostęp do obiektów; boiska-orliki, lodowiska, siłownie napowietrzne, baseny, tereny do biegania, ścieżki rowerowe. Możliwość kibicowania; hokej, kosz, 09:16, 29.10.2019