To był pogrom! Toruńskie koszykarki nadal bez zwycięstwa w lidze! Tym razem przegrały z Wisłą Kraków

11:34, 21.10.2019 AJ Aktualizacja: 12:50, 21.10.2019
Skomentuj Foto. Miłosz Zieliński Foto. Miłosz Zieliński

To był pogrom! Toruńskie koszykarki nadal bez zwycięstwa w lidze!

Energa Toruń zanotowała czwartą ligową porażkę w czwartym meczu. Tym razem katarzynki przed własną publicznością uległy Wiśle Kraków aż 58:111. Z pewnością nie tak zespół wyobrażał sobie początek sezonu.

To spotkanie nie było udane dla naszego zespołu. Koszykarki Wisły, były lepsze w każdym elemencie. Bardzo dobrze weszły w mecz i pierwszą kwartę wygrały aż 25:3. W kolejnych tylko powiększały swoją przewagę, a katarzynki próbowały ratować wynik i mimo problemów kadrowych dzielnie walczyły.

Na ten fakt zwrócili uwagę kibice broniąc swoich koszykarek w mediach społecznościowych. Koszykarki Energi zagrały bez czterech zawodniczek, u których istniało ryzyko kontuzji. Dlatego nasz zespół grał sześcioosobowym składem.

Kolejny mecz torunianki rozegrają 27 października. Na wyjeździe zmierzą się ze Ślęzą Wrocław.

Energa Toruń - Wisła Kraków 58:111 (3:25, 23:34, 15:31, 17:21)

Energa: Marta Dobrowolska 16, Nina Dedić 16, Marta Urbaniak 11, Karolina Podkańska 7, Zuzanna Urban 6, Marta Wieczyńska 2.

Wisła: Chloe Wells 21, Krystal Vaughn 19, Gabija Meskonyte 13, Kadri-Ann Lass 12, Katarzyna Trzeciak 11, Anna Jakubiuk 11, Magdalena Ziętara 10, Łucja Grzenkowicz 10, Bożena Puter 4, Aleksandra Owca 0.