Puchar Polski nie dla Polskiego Cukru! Zwyciężyła drużyna Stali Ostrów Wielkopolski!

12:07, 18.02.2019 FD Aktualizacja: 14:55, 18.02.2019
Skomentuj fot.Joanna Zdancewicz fot.Joanna Zdancewicz

Obrońca tytułu odpadł już w pierwszej fazie turnieju o Puchar Polski! To ogromne zaskoczenie ale tych w Warszawie było więcej. Finałowe rozgrywki wygrała Stal Ostrów. Faworycie odpadali już na początku rywalizacji.

Polski Cukier jechał do Warszawy w roli faworyta turnieju. Podopieczni Dejana Mihevca byli obrońcami turnieju a dodatkowo trafili na Dąbrowę Górniczą - rywala bardzo dobrze znanego i w teorii prostszego niż pozostałe drużyny. Okazało się, że Twarde Pierniki miały bardzo ciężką przeprawę, która nie zakończyła się po myśli naszych koszykarzy.

Od pierwszej kwarty widać było, że Jacek Winnicki nadal świetnie zna swój były zespół. Faworyci z Torunia wygrali ją wprawdzie 25:11 ale niektóre akcje mogły zwiastować, że torunianom nie będzie łatwo. Potwierdziło się to w drugiej części meczu. MKS wygrał ją 23:17. Druga połowa również padła łupem Dąbrowy Górniczej. W trzeciej kwarcie podopieczni Jacka Winnickiego wygrali 28:24 a w ostatniej 19:15.

Taki wynik oznaczał, że do rozstrzygnięcia awansu do półfinału Pucharu Polski konieczna będzie dogrywka. W niej również Twarde Pierniki nie były w stanie pokonać MKS i ostateczny wynik spotkania to 97:91 dla Dąbrowy Górniczej.

Warto zaznaczyć, że do półfinału nie awansował żaden z faworytów! Swoje mecze przegrały też Legia Warszawa, Stelmet Zielona Góra i Anwil Włocławek. Ostatecznie rywalizację wygrali koszykarze Stali Ostrów Wielopolski.

Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 91:97 (25:11, 17:23, 24:28, 15:19, d. 10:16)

Polski Cukier: Karol Gruszecki 21, Cheikh Mbodj 17 (11 zb), Damian Kulig 16, Bartosz Diduszko 12, Aaron Cel 7, Robert Lowery 7, Michael Umeh 5, Krzysztof Sulima 4, Tomasz Śnieg 2.

MKS: Adris De Leon 23, Ben Richardson 21, Cleveland Melvin 21, Mathieu Wojciechowski 17, Mateusz Zębski 13, Jakub Kobel 2, Michał Gabiński 0 (11 zb), Szymon Łukasiak 0, Radosław Chorab 0.