?Spożywczak? odleciał! Mistrzynie Polski bez szans

11:02, 05.02.2018 MM/energa-katarzynki.pl
Skomentuj Fot. Redakcja Fot. Redakcja

Energa Toruń kontynuuje zwycięską serię. Podopieczne Algirdasa Paulaskasa, po zwycięstwie nad Wisłą Can-Pack Kraków, tym razem nie dały szans mistrzyniom Polski, 1KS Ślęzie Wrocław.

„Katarzynki” kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę w „Spożywczaku” pokonały aktualne mistrzynie Polski, 1KS Ślęzę Wrocław 72:49.

Gospodynie świetnie rozpoczęły to spotkanie. Grą dyrygowała Alexis Hornbuckle, a z minuty na minutę rozkręcała się Agnieszka Skobel. Efekt? Pierwsza kwarta dla Energi, i to w dodatku wygrana aż różnicą 13 punktów.

Drugie 10 minut wyglądało równie dobrze. Na słowa uznania zasługuje defensywa toruńskiej drużyny. Po pierwszej połowie „Katarzynki” prowadziły 44:26.

W trzeciej kwarcie nastąpił chwilowy przestój w grze naszej drużyny. Wrocławianki odpowiedziały co prawda zwycięstwem 17:12, ale ostatnia odsłona zdecydowanie należała do Energi, które wygrały 16:6.

Energa Toruń - 1KS Ślęza Wrocław 72:49 (29:16, 15:10, 12:17, 16:6)

Energa: A. Hornbuckle 21, A. Skobel 19, M. Grigalauskyte 10, K. Cain 8, L. Mansfield 6, M. Uro-Nilie 5, A. Bekasiewicz 3, K. Maliszewska 0, M. Diawakana 0, E. Tłumak 0

1KS Ślęza: S. Zoll-Norman 13, A. Kaczmarczyk 11, T. Ajdukovic 10, K. Treffers 6, K. Szybała 4, S. Ursu-Kim 3, Z. Sklepowicz 2, T. Perez 0, J. Boonstra 0.

Powiedzieli po meczu:

Arkadiusz Rusin (trener 1 KS Ślęzy Wrocław): Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo ekipy Energi Toruń, gratulacje dla zespołu i trenera Algirdasa Paulauskasa. Kolejny mecz gramy tak, że w jednej kwarcie tracimy tyle punktów ile w całej drugiej połowie. To są nasze mankamenty w defensywie. Komentarzem statystycznym jest eval dwóch zespołów - Energa Toruń wygrała tę kategorię aż 92:45. Ciężko mi polemizować z tym, czy mogliśmy nawiązać walkę, czy nie. Moich pięć zawodniczek obwodowych w 84 minuty zdobyło dziewięć punktów. Sama Alexis Hornbuckle zdobyła 21 punktów w 36 minut. To najlepszy komentarz do postawy moich zawodniczek.

Karina Szybała (zawodniczka 1KS Ślęzy Wrocław): Gratulacje dla drużyny Energi Toruń. Od kilku spotkań nie możemy się przełamać, nasza gra nie zachwyca i mamy nad czym pracować. Mam nadzieję, że po przerwie wrócimy silniejsze i zaczniemy grać tak jak byśmy chcieli.

Algirdas Paulauskas (trener Energi Toruń): Cieszy zwycięstwo i świetny mecz dla kibiców. Ułatwiło nam zadanie, że nie było Marissy Kastanek. Trener narzekał, że jego obwodowe koszykarki rzuciły mało punktów. Ona sama rzuciłaby 20 oczek, inne zawodniczki miałyby też więcej miejsca do rzucania. Wiem jak to jest grać bez jednej z liderek. Ważna jest wygrana i nasza gra wygląda coraz lepiej w obronie i ataku. Dziękuję bardzo kibicom, oni byli wspaniali.

Alexis Hornbuckle (zawodniczka Energi Toruń): To był mecz pełen walki. Śleza Wrocław to zespół grający bardzo agresywnie i byłyśmy na to gotowe. Graliśmy bardzo dobrze w obronie jako zespół. Mądrze wymuszałyśmy straty rywalek. Fajnie jest udać się na przerwę ze zwycięstwem.

W kolejnym meczu, 18 lutego, Energa Toruń zmierzy się na wyjeździe z PGE MKK Siedlce. Początek spotkania o godzinie 16:00. W tabeli torunianki plasują się 6. miejscu z dorobkiem 26 punktów i bilansem 10-6.