Polski Cukier vs. PGE Turów Zgorzelec Czy Twarde Pierniki odrobiły lekcje? Let's Go!

17:27, 28.10.2017 Adrian Aleksandrowicz
Skomentuj fot. Tomasz Berent fot. Tomasz Berent

Podopieczni Dejana Mihevca na własnym boisku zmierzyli się z drużyną PGE Turów Zgorzelec. Jak poradzili sobie koszykarze Polskiego Cukru Toruń?

Mihevc zdecydował, że torunianie walkę o zwycięstwo zaczęli w składzie: Łukasz Wiśniewski, Glenn Cosey, Aaron Cell, Krzysztof Sulima i Karol Gruszecki.

Przy głośnym dopingu udało się w zaledwie dwie minuty doprowadzić do wyniku 7:0. Gospodarze wykorzystywali niedokładne podania koszykarzy Turowa, a Aaron Cell i Krzysztof Sulima bardzo precyzyjnie trafiali do kosza. Widać było, że po niedzielnej porażce w Radomiu Pierniki odrobiły lekcje.

Po czasie, o jaki poprosił trener gości, na boisku zrobiło się nieco nerwowo, a presji nie wytrzymał Gruszecki, który w kilka sekund popełnił dwa wykroczenia.

Po dwóch celnych osobistych Kacpra Borowskiego, Turów chwilowo wyszedł na prowadzenie. Sytuacje uratował jednak Bartosz Diduszko, zdobywając trzy punkty z akcji dwa plus jeden.

Ostatnie trzy minuty pierwszej kwarty to bardzo wyrównana gra obu zespołów – na tle kolegów zdecydowanie wyróżniał się Diduszko, który punktował i dobrze grał w defensywie.

Pierwsza kwarta zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem Polskiego Cukru Toruń.

Początek drugiej kwarty należał do Cheikha Mbodja. Senegalczyk uruchomił swój "beast mode" i był nie do zatrzymania! Z doskonałą energią zastąpił go Sulima – był to najlepszy mecz „Żubra” w tym sezonie.

Po celnych koszach Mdobja i Diduszki do przerwy gospodarze prowadzili 44 do 32 – na trzy sekundy przed sygnałem przerwy gracze z Turowa próbowali rzutu za trzy, jednak piłka jedynie zakołysała się na obręczy.

Po przerwie dobra passa opuściła Sulimę – wpierw stracił dwa punkty przez niedokładnie rozegraną akcję, a potem popełnił dwa przewinienia w odstępie zaledwie kilku sekund.

Niedokładne i nerwowe akcje Mbodja i Cella doprowadziły do tego, że inicjatywę na boisku przejęli zawodnicy z Turowa. Torunianie pozostali na prowadzeniu, ale ich przewaga zaczęła topnieć.

Dopiero Cosey i jego celna „trójka” sprawiła, że nasi oprzytomnieli.

Trzecia kwarta zakończyła się 10-punktowym prowadzeniem gospodarzy. Apetyt na zwycięstwo rósł z każdą sekundą.

Mecz zakończył się wynikiem 92 do 80. Polski Cukier zdobył cenne punktu w PLK.