Zamknij
REKLAMA

Elana Toruń w czasie przerwy. Co słychać w klubie?

10:30, 31.03.2020 | FD
Skomentuj
fot. archiwum
REKLAMA

Elana Toruń w czasie przerwy. Co słychać w klubie?

Epidemia koronawirusa to trudny moment dla klubów piłkarskich. Wiele innych dyscyplin zakończyło już sezon, niektóre (np. żużel) jeszcze się nie zaczęły, a rozgrywki futbolowe zostały zawieszone praktycznie w środku sezonu. Jak z tym wszystkim radzi sobie Elana Toruń?

Klub sporo robi, aby nie dać o sobie zapomnieć. Najwięcej dzieje się oczywiście w mediach społecznościowych. Tam możemy zaobserwować m.in. plebiscyt popularności zawodników toruńskiej Elany, czy zachęcenie kibiców do wspomnień.

To jednak nie wszystko. Piłkarze Elany aktualnie trenują indywidualnie. Każdy zespół (włącznie z tymi, które grają w Akademii Elany) otrzymał od trenerów specjalne plany i wytyczne. Ćwiczenia mają pomóc w dojściu do odpowiedniej dyspozycji, gdy tylko sezon wystartuje. A czy tak się stanie? Na razie władze związku nie wiedzą jeszcze co przyniesie przyszłość. Ustami prezesa Zbigniewa Bońka PZPN podkreśla, że bardzo chciałby dokończyć wszystkie rozgrywki - nawet grając w czerwcu.

Na razie Polski Związek Piłki Nożnej przekazał wsparcie dla klubów od Ekstraklasy do III ligi. W II lidze wysokość dofinansowania wyniesie 6 milionów złotych (ponad 300 000 złotych na klub). Drużyny, które nie otrzymają nagród w Pro Junior System dostaną również wsparcie w wysokości 100 000 złotych.Poza tym przesunięte zostaną wpłaty związane z licencjami. 

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz