Zamknij

Zadyma na meczu Elany z udziałem kiboli! Najmłodszy miał... [WIDEO]

10:48, 22.05.2018 | MM
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

W trakcie oczekiwania na wejście na stadion kibice klubu z  Konina przełamali siłowo bramę boczną od ul. Grunwaldzkiej i wtargnęli do środka. Część z nich była zamaskowana. Wówczas na prośbę organizatora na obiekt zostały wprowadzone siły policyjne. Łącznie policjanci zatrzymali 64 mężczyzn. Najmłodszy ma 16 lat a najstarszy z zatrzymanych 41 lat. O losie podejrzanych zdecyduje toruńska prokuratura i sąd.

W niedzielę około godziny 16:30 na stadionie miejskim w Toruniu przy ul. Bema doszło do naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców wdarła się na teren obiektu w trakcie trwania imprezy masowej o podwyższonym ryzyku czyli  meczu piłki nożnej III ligi pomiędzy zespołami Elany Toruń i Górnika Konin.

- W trakcie oczekiwania na wejście na stadion kibice  klubu z  Konina  przełamali siłowo bramę boczną od ul. Grunwaldzkiej i wtargnęli do środka. Część z nich była zamaskowana. Wówczas na prośbę organizatora na obiekt zostały wprowadzone siły policyjne. Osoby, które wtargnęły w sposób nieuprawniony na obiekt zostały zatrzymane przez policjantów. Część z nich została zatrzymana  na gorącym uczynku a kolejni po analizie przeprowadzonej przez policjantów  materiału z monitoringu. Stało się to  bezpośrednio po zakończeniu meczu - informuje Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji.

Łącznie policjanci zatrzymali 64 mężczyzn. Najmłodszy ma 16-lat a najstarszy z zatrzymanych 41- lat. Najmłodszy z nich został od razu przesłuchany. Z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście odebrali go rodzice. Wszyscy pozostali  mężczyźni trafili do policyjnych aresztów w Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu i Grudziądzu. Wczoraj (21.05) rozpoczęły się pierwsze przesłuchania z ich udziałem.

Wszyscy  oni usłyszeli zarzuty o identycznej treści czyli wdarcia się na teren obiektu w czasie trwania imprezy sportowej o charakterze masowym czego dokonali w warunkach chuligańskich. Teraz grozi im do 3 lat więzienia. O losie podejrzanych zdecyduje toruńska prokuratura i sąd. Popełnione przez nich czyny będą rozpatrywane w trybie przyspieszonym.

(MM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

AnimowyAnimowy

2 0

Praktycznie dobrze im tak bo może się czegos nauczą tacy to nie są kibice tylko banda pseudo kibiców 17:09, 23.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EstebanEsteban

0 0

Наша компания Уфапром поставляет Грузоподъемное оборудование У нас Возможна накопительная бонусная программа, система
обратного выкупа, бесплатная доставка аренда
на выгодных условиях, отсрочка платежа.
https://ufaprom.ru/elektrostantsii/dizel-generator-tss-sdg-6500eh/ 07:24, 17.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DeliaDelia

0 0

Всем привет! Есть горячие коды для букмекерской конторы
Бетвиннер! Подобных не бывает на сайте БК,
потому что это особая акция от партнёров компании.
Кому надо получить большие бонусы или фрибеты
– копируйте и применяйте. Не пропустите –
акция с бонускодами 2020 для Бетвиннер ограничена
по времени!
https://betwinner-promocod.ru/ 23:54, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%