Cztery bramki Mikołajewicza. FC Toruń gromi w Szczecinie

08:59, 16.04.2018 MM Aktualizacja: 09:24, 17.04.2018
Skomentuj Fot. Joanna Zdancewicz Fot. Joanna Zdancewicz
reo

Futsaliści FC Toruń pokonali w niedzielnym meczu wyjazdowym Pogoń 04 Szczecin 6:2. Cztery bramki strzelił Marcin Mikołajewicz, po jednej dołożyli Michał Wojciechowski i Kamil Domański.

Mimo że pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze po trafieniu Maćkiewicza, bo już w 2. minucie, to odpowiedź przyjezdnych przyszła bardzo szybko. Zaledwie 15 sekund potrzebował Mikołajewicz, aby doprowadzić do wyrównania. Niedługo później było już 2:1 dla FC Toruń, po tym gdy na listę strzelców wpisał się Michał Wojciechowski.

W 8. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu strzelił "Miki", jednak Pogoń nie zamierzała odpuszczać. W 10. minucie straty zniwelował Czepielewski. Do przerwy FC Toruń prowadziło 3:2. W drugich 20 minutach przewaga podopiecznych Łukasza Żebrowskiego nie podlegała jakiejkolwiek dyskusji. Torunianie zaaplikowali rywalom jeszcze trzy gole - dwa autorstwa Mikołajewicza, jeden Domańskiego.

Kolejny mecz ligowy, kończący rundę zasadniczą nasz zespół rozegra 21 kwietnia w hali UCS-u, gdzie podejmie MOKS Słoneczny Stok Białystok. Początek o godzinie 18:00. W tabeli FC Toruń plasuje się na 3. miejscu z dorobkiem 43 punktów. Do drugiej Gatty traci punkt. Czwarty Clearex ma 39 "oczek".

Pogoń 04 Szczecin - FC Toruń  2:6 (2:3)

Pogoń '04 Szczecin: Daniel Szklarz (1), Kamil Hajdukiewicz (6), Roman Kondiukh (8), Daniel Czepielewski (10), Patryk Jurys (13), Artur Jurczak (20), Mateusz Wilkosz (21), Sebastian Chrzczon (22), Oskar Czajkowski (23), Bartosz Kawczak (27), Daniel Maćkiewicz (46), Łukasz Koszmider (90)

FC Toruń: Michał Wojciechowski (4), Kamil Domański (6), Marcin Mikołajewicz (7), Sylwester Kieper (9), Mykola Morozov (10), Mateusz Waszak (13), Krzysztof Elsner (17), Nicolae Neagu (18), Remigiusz Spychalski (22), Mateusz Cyman (66), Marcin Mrówczyński (92), Dawid Wędołowski (98)