Elana nie jest już liderem. Klops obrońcy w 4. minucie [WIDEO]

11:03, 20.03.2018 MM Aktualizacja: 11:07, 20.03.2018
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Piłkarze Elany Toruń powrócili na ligowe boiska po zimowej przerwie. Podopieczni Rafała Góraka przegrali w niedzielę w meczu na szczycie ze Świtem Skolwin 1:2.

Inauguracyjna kolejka rundy wiosennej została przełożona na kwiecień ze względu nie niekorzystne warunki pogodowe. W miniony weekend temperatury były jeszcze niższe, a żółto-niebieskich czekał daleki wyjazd do wicelidera, Świtku Skolwin.

Torunianie nie rozpoczęli tego spotkania zbyt dobrze. Już w 4. minucie jedenastkę po faulu bramkarza Elany, Bartosza Poloczka, na gola zamienił Michał Kołodziejski. Wcześniej duży błąd popełnił jeden z defensorów żółto-niebieskich, który się pośliznął, przez co golkiper Elany był niejako zmuszony faulować. Przyjezdni dwoili się i troili, aby doprowadzić do remisu. Udało im się to w 34. minucie za sprawą zespołowej akcji i trafienia Daniela Ciechańskiego.

Do przerwy był remis. Niestety druga połowa nie ułożyła się po myśli Elany. W 64. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Kamil Walków, który przepięknym strzałem pokonał Bartosza Poloczka. Wynik nie uległ już zmianie. Tym samym Świt wysunął się na prowadzenie w ligowej tabeli. O dwa „oczka” wyprzedza podopiecznych trenera Góraka.

W sobotę, o godzinie 15:00, Elana podejmie przed własną publicznością Sokół Kleczew.

Świt Skolwin – Elana Toruń 2:1 (1:1)

Świt: Matłoka - Bil, Nagel, Kołodziejski - Filipowicz, Wojdak, Szczepanik G., Wyganowski (72’ Krawiec), Ładziak (65’ Misiak) - Walków (78’ Hilicki), Nagórski (55’ Szczepanik O.)

Elana: Poloczek – Urbański, Felsch, Ciach - Stąporski, Lenkiewicz (69’ Aleksandrowicz), Kryszak (78’ Lenartowski), Stefanowicz, Kościelniak - Kozłowski, Ciechański (71’ Kraska).