Blisko dwucyfrówki. Rekord Bielsko - Biała rozstrzelał FC Toruń

10:18, 30.10.2017 MM
Skomentuj Po zwycięstwie nad Piastem Gliwice, tym razem przyszła porażka   Fot. Tomasz Berent Po zwycięstwie nad Piastem Gliwice, tym razem przyszła porażka Fot. Tomasz Berent

Nie udał się piłkarzom halowym FC Toruń niedzielny mecz na szczycie Futsal Ekstraklasy z Rekordem Bielsko - Biała. Aktualni mistrzowie Polski byli zdecydowanie lepsi, wygrywając 9:2.

Torunianie już nieraz pokazywali, że są w stanie powalczyć w Cygańskim Lesie o korzystny wynik. Z takim nadziejami pojechali też na południe Polski.

[ZT]12554[/ZT]

Mecz rozpoczął się po myśli podopiecznych Łukasz Żebrowskiego. Już w 2. minucie Michała Kałużę zaskoczył Mateusz Waszak. Gospodarze byli nieco zszokowani takim obrotem spraw, ale dość szybko poradzili sobie z tym poradzili. Po sześciu minutach było 2:1 za sprawą trafień Rafała Franza i Michała Kubika. Gra bielszczan napędzała się z minuty na minutę, a kolejne bramki były kwestią czasu. Z kolei nasz zespół nie potrafił znaleźć recepty na niezwykle szybko i agresywnie grającą drużynę Rekordu. Po 20 minutach bielszczanie prowadzili 5:1 (bramki: Seidler, Kubik, Bondar).

W drugiej połowie Rekord potwierdził, że nie przez przypadek jest najskuteczniejszą drużyną po czterech kolejkach, aplikując rywalom kolejne cztery trafienia. Na listę strzelców wpisywali się: Seidler, Bondar, Marek oraz Popławski. FC Toruń odpowiedziało premierowym golem w tym sezonie w wykonaniu Marcina Mrówczyńskiego. Trener Żebrowski starał się dużo rotować składem, ale na niewiele to się zdało. Torunianie przegrywają ostatecznie 2:9, notując pierwszą porażkę w sezonie.

W 6. kolejce (4 listopada) FC Toruń podejmie przed własną publicznością MKF Solne Miasto Wieliczka. Początek meczu o 18:00.

Rekord Bielsko - Biała - FC Toruń  9:2 (5:1)

Rekord Bielsko-Biała: Michał Kałuża (1), Kamil Surmiak (5), Łukasz Biel (7), Tomasz Gąsior (8), Artur Popławski (9), Paweł Budniak (10), Rafał Franz (11), Szymon Cichy (15), Oleksandr Bondar (20), Michał Marek (21), Michał Kubik (23), Jan Janovsky (27), Michal Seidler (41), Bartłomiej Nawrat (84)

FC Toruń: Michał Wojciechowski (4), Marcin Mikołajewicz (7), Tomasz Kriezel (8), Sylwester Kieper (9), Mykola Morozov (10), Karol Czyszek (11), Mateusz Waszak (13), Krzysztof Elsner (17), Nicolae Neagu (18), Remigiusz Spychalski (22), Kamil Naparło (31), Marcin Mrówczyński (92)