Pewne zwycięstwo Elany Toruń. Dzięki temu zapewnili sobie awans do III ligi!

08:00, 09.06.2023 A.J. Aktualizacja: 08:08, 09.06.2023
Skomentuj fot. Agnieszka Bielecka fot. Agnieszka Bielecka

To był udany świąteczny dzień dla piłkarzy Elany Toruń. Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu "żółto-niebiescy" zapewnili sobie awans do III ligi na dwie kolejki przed końcem rozgrywek.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Torunianie do tego spotkania wychodzili "ze spokojną głową", a to dlatego, że wcześniej swój mecz przegrał Chemik Bydgoszcz, który jako jedyny mógł zagrozić Elanie. Piłkarzom z Torunia do awansu wystarczył jedynie remis.

Po pierwszej połowie w meczu Elany z Pogonią Mogilno był remis 0:0, a to dlatego, że w w 44. minucie Damian Lenkiewicz nie wykorzystał rzutu karnego.

Jednak zaraz po przerwie ten sam zawodnik zdobył jedyną w tym meczu bramkę - jak się okazało na wagę awansu.

Kibice z Torunia nie kryli radości z awansu.

Kolejny mecz Elana Toruń rozegra 11 czerwca na wyjeździe z Chełminianką Chełmno.