Zamknij

Mielcarski, Majdan, Strejlau, Żewłakow i inni. Na stadionie same gwiazdy

12.00, 16.06.2022 .
Skomentuj Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
REKLAMA

Stadion w Chełmnie otrzymał imię Grzegorza Mielcarskiego, byłego reprezentanta Polski i wicemistrza olimpijskiego z 1992 roku. Na meczu pojawiło się mnóstwo gwiazd.

Grzegorz Mielcarski swoją karierę piłkarską rozpoczął w chełmińskim Orle. Miejskie boisko formalnie otrzymało imię srebrnego medalisty igrzysk olimpijskich z Barcelony już 30 marca podczas sesji rady miasta, jednak uroczystość nadania odbyła się w miniony weekend.

W uroczystości wzięli udział m.in. marszałek Piotr Całbecki i lokalni samorządowcy.

- Życzymy sobie, aby takich zawodników, gwiazd sportu, jak Grzegorz Mielcarski pochodzący z naszego regionu było jak najwięcej. Jest on inspiracją i wzorcem dla młodych chełmnian, promuje nie tylko sport i aktywność fizyczną, ale także Chełmno i region 

- mówił marszałek Piotr Całbecki.

Punktem kulminacyjnym imprezy był mecz gwiazd. Na boisku pojawili się m.in. Michał Żewłakow, Radosław Majdan, Tomasz Smokowski, Bartek Ignacik, Marek Jóźwiak, Marcin Baszczyński i oczywiście Grzegorz Mielcarski.

[FOTORELACJA]7733[/FOTORELACJA]

Mielcarski grał m.in. w Polonii Bydgoszcz, Olimpii Poznań, Widzewie Łódź i klubach zagranicznych z Portugalii i Grecji. W 1992 roku, wraz z piłkarską reprezentacją Polski, zdobył srebrny medal igrzysk olimpijskich w Barcelonie. Od tamtego momentu reprezentacja Polski w piłce nożnej nigdy nie zagrała na igrzyskach.

Stadion w Chełmnie to drugi obiekt w kraju, który nosi imię żyjącego sportowca. Pierwszy to skocznia w Wiśle-Malince im. Adama Małysza.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%