Zamknij

Z Motoareny na toruński poligon. Żużlowcy Apatora idą do wojska!

Adam Jóźwiak Adam Jóźwiak 18.00, 23.01.2023 A.J.
Skomentuj fot. Agnieszka Bielecka
REKLAMA

Dwa tygodnie temu Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej poinformowało, że do udziału w akcji Trenuj z Wojskiem włączyli się hokeiści z KS ENERGA TORUŃ. Tym razem CSWOT zaprezentowało kolejny krótki filmik promocyjny z udziałem żużlowców. Czy oznacza to, że zawodnicy z Toruńskiego klubu również wezmą udział w treningu?

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

- Od początku chcieliśmy, aby organizowana w naszym Centrum druga edycja akcji Trenuj z Wojskiem kojarzona była ze sportem. W tym celu nawiązaliśmy kontakt z czołowymi zawodowymi klubami sportowymi z naszego miasta. Cieszymy się, że sportowcy podjęli nasze wyzwanie i wezmą udział w organizowanym jednodniowym Treningu Wojskowym.

- powiedział płk Edward Chyła Komendant Centrum Szkolenia WOT z Torunia.

”Trenuj z wojskiem” to jednodniowe (8-godzinne), bezpłatne, przyjazne i profesjonalne przeszkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowanych instruktorów. To inicjatywa dobrowolna, prospołeczna i proobronna.

W czasie szkolenia wojsko nauczy każdego posługiwać się bronią, zakładać maskę przeciwgazową, pokaże podstawy przetrwania (SERE) oraz techniki walki w bliskim kontakcie, będzie można także rzucić granatem. Szkolenie to jest opcją dla wszystkich, którzy chcą czuć się bezpieczniej i pewniej.

Jak poinformował w trakcie zamieszczonego nagrania zawodnik Toruńskiego Klubu - Paweł Przedpełski, do hokeistów biorących udział w przygotowanym Treningu z Wojskiem dołączą także żużlowcy. Dla uczestników szkolenia będzie to więc nie tylko okazja, aby nabyć umiejętności proobronne, ale także móc zbić piątkę i ćwiczyć wspólnie ze swoimi idolami.

Zobacz także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%