Zamknij

Zwycięski remis Apatora Toruń. Teraz walka o finał!

08.44, 08.08.2022 A.J./ Łukasz Kolski - speedwayekstraliga.pl
Skomentuj fot. Agnieszka Bielecka
REKLAMA

For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!

Pierwszy niedzielny mecz rozwiązał ostatnią niewiadomą związana z układem par w fazie play-off PGE Ekstraligi w sezonie 2022. Torunianie rzutem na taśmę wyszarpali BETARD SPARCIE remis. Pierwsza seria zawodów zakończyła się remisem 12:12. Oba zespoły od początku zaprezentowały dobre ściganie. Po przerwie zawodnicy aktualnego mistrza Polski ponownie wygrali w stosunku 5:1. Rewelacyjni Tai Woffinden oraz Maciej Janowski wyprowadzili swój zespół na prowadzenie w meczu. Zawodnicy z Wrocławia drugą serię zakończyli z zaliczką 6 punktów przewagi.

 Drugą część spotkania rozpoczęło kolejne zwycięstwo BETARD SPARTY Wrocław, Tai Woffinden popisał się kolejnym fanatycznym występem. Przebudzenie dla zespołu FOR NATURE SOLUTIONS APATORA TORUŃ nastąpiło dopiero w biegu 9., kiedy to gospodarze wygrali w stosunku 4:2. W biegu 10. doszło do upadku juniora BETARD SPARTY Wrocław. Zawodnik chciał odzyskać swoją pozycję w lecz nie opanował motocykla i z dużym impetem wpadł w bandę. Po chwili wstał z toru o własnych siłach, a Kowalski został wykluczony z powtórki. W niej bezkonkurencyjny był osamotniony Maciej Janowski, który zdobył pierwszą trójkę w niedzielnym spotkaniu.

[FOTORELACJA]7903[/FOTORELACJA]

Przed biegami nominowanymi temperatura zawodów wzrosła, w biegu 13. Patryk Dudek dotknął taśmy w konsekwencji czego zastępował go młodzieżowiec, Krzysztof Lewandowski. Przed ostatnimi dwoma biegami aktualni Drużynowi Mistrzowie Polski prowadzili 6 punktami.

W nominowanych było równie gorąco. W biegu 14, podczas drugiego okrążenia, doszło do upadku Dudka, który z braku miejsca wpadł w dmuchaną bandę, Bartłomiej Kowalski został wykluczony z powtórki. Zawodnik FOR NATURE SOLUTIONS APATOR TORUŃ został ukarany żółtą kartką za gest pokazany w kierunku młodzieżowca BETARD SPARTY Wrocław.

W ostatnich dwóch biegach FOR NATURE SOLUTIONS APATOR TORUŃ doprowadził ostatecznie do remisu w całym spotkaniu. Ostatecznie torunianie zmierzą się w ćwierćfinale z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów, a wrocławianie z ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZEM.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Robert Lambert, który zdobył 16 punktów w ośmiu startach. W ekipie mistrza Polski, liderem okazał się Tai Woffinden – uzyskał 14 punktów w sześciu startach.

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

jóźwiak renesansu jóźwiak renesansu

1 0

jóźwiak o krwi napisze, o zabójstwach i jak widać o sporcie także artykuł popełni. a co tam. 10:21, 08.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%