Zamknij
REKLAMA

"To był trudny moment". Prezydent Zaleski szczerze o toruńskich żużlowcach

13:46, 06.11.2019 | AJ
Skomentuj
Foto. Archiwum
REKLAMA

"To był trudny moment". Prezydent Zaleski o toruńskich żużlowcach

Prezydent Michał Zaleski był gościem "Rozmowy Dnia" w Telewizji Toruń. Rozmowa dotyczyła sportu w Toruniu i zaczęła się od spadku Get Well Toruń z PGE Ekstraligi. 

Prezydent Michał Zaleski przyznał, że obserwował poczytania żużlowców nie tylko jako włodarz Torunia, ale też jako kibic czarnego sportu.

- To był moment dla nas trudny, wielu z nas kibiców, to bardzo mocno przeżyło. Ale teraz trzeba zrobić to, co w sporcie najważniejsze. Wykazać wolę i hard ducha. Sukcesem  może być teraz awans z I ligi do ekstraligi. Na to trzeba postawić, kibice tego oczekują, kibice na to liczą. Również i właściciel, władze klubu potwierdzają, będzie to tylko jeden rok w I lidze. Zapewnimy awans do ekstraligi - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Prezydent dodał, że nie tylko on, ale i kibice oczekują powrotu do ekstraligi. Odniósł się też do wypowiedzi Przemysława Termińskiego, który w październiku stwierdził, że musi przemyśleć swoją dalszą obecność w klubie. Włodarz Torunia powiedział, że sytuacja ta została już wyjaśniona. Przemysław Termiński, przynajmniej do czasu awansu do ekstraligi z klubu się nie wycofa.

Prezydent Michał Zaleski zaapelował też do kibiców, aby wiernie kibicowi w nadchodzącym sezonie, aby zapełniali trybuny. Dodał, że I liga to dla toruńskich żużlowców tylko okres przejściowy i ma nadzieje, że klub wrócili do ekstraligi. 

Warto przypomnieć, że w I lidze klub pojedzie jako Apator Toruń. A jednym z nowych zawodników będzie Adrian Miedziński, dla którego będzie to powrót do Torunia. 

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

PhoenixPhoenix

2 1

Oby się sprawdziło, że za rok wrócą do Ekstraligi.
Tyle, że do tego trzeba czynów, nie słów, bo zapewne w Lublinie, prawie ćwierć wieku temu, też mówili, że to okres przejściowy, a każdy wie jak to się skończyło. 17:04, 06.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wierny KibicWierny Kibic

1 0

Wielki Szacunek dla Pana, Panie Michale. Jest Pan człowiekiem wielkiego ducha sportu, dobrym włodarzem miasta i prawdziwym kibicem. Prawdziwi kibice są z drużyną nie tylko na szczycie.., prawdziwi nie opuszczają klubu w najtrudniejszych chwilach nawet na dnie. Liczę na pełną Motoarene - żużel na zawsze w naszych sercach. Apator Toruń powraca, My prawdziwi kibice również! Wspólnie do celu! 22:42, 16.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz