Zamknij
REKLAMA

Tylko się cieszyć z takich wyników! Tak jeżdżą następcy Michała Kwiatkowskiego!

15:41, 27.06.2016 | Michał Malinowski
Skomentuj Ekipa Copernicusa podczas zawodów w Młyńcu II Fot. Nadesłana
REKLAMA

Kolejny pracowity i obfitujący w medalowe żniwo weekend mają za sobą kolarze „Copernicusa”. Jak tym razem poszło następcom Michała Kwiatkowskiego?

Najmłodsi startowali w mistrzostwach Polski szkółek kolarskich w Raszkowie, gdzie podczas dwudniowej rywalizacji wyłoniono mistrzów w jeździe indywidualnej na czas i wyścigu ze startu wspólnego. Najlepszy wynik uzyskała Zuzanna Charyga, stając dwukrotnie na podium. Zdobyła medal brązowy w jeździe na czas i srebrny w wyścigu ze startu wspólnego. Wśród chłopców Franciszek Kaczorowski w obu konkurencjach zajął czwarte miejsca.

(Fot. Nadesłana)

Żacy, młodziczki, młodzicy i juniorki młodsze akademii współzawodniczyli w Młyńcu II w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w jeździe indywidualnej na czas. Wszystkie kategorie miały do pokonania dystans pięciu kilometrów. Po tytuł mistrzowski wśród młodzików sięgnął Dominik Żebrowski, Mateusz Sawicki był szósty, Kamil Wróblewski dziewiąty. W pozostałych kategoriach na podium stanęli Eliasz Bednarek (drugi w kategorii żak) i Agata Świątkowska (trzecia w juniorkach młodszych). Wśród młodziczek czwarte miejsce zajęła Olga Wankiewicz.

(Fot. Nadesłana)

Juniorzy startowali w mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w Świdnicy. Najbardziej pasjonujący był wyścig ze startu wspólnego na wymagającej trasie liczącej 125 kilometrów. Zawodnicy mieli do pokonania pięć rund. Już na pierwszej rundzie utworzyła się 16-osobowa ucieczka, w której pozostało w końcowej rywalizacji pięciu zawodników z blisko 5-minutową przewagą nad peletonem — Szymon Krawczyk (KTK Kalisz/SMS Toruń), Szymon Tracz (WLKS Krakus BBC Czaja), Mateusz Kostański (KLTC Konin/SMS Toruń), Wojciech Bystrzycki (UKS Mróz Jedynka Kórnik) i Maciej Kwiatkowski (UKS Copernicus/SMS Toruń). 

(Fot. Nadesłana)

Przed samą metą dwójka Krawczyk-Tracz oderwała się od grupy i rozegrała pomiędzy sobą finiszowe metry. Mistrzem Polski został Szymon Krawczyk z KTK Kalisz/SMS Toruń, Maciej Kwiatkowski z UKS Copernicus/SMS Toruń zajął piąte miejsce. Nieudany był start pewniaka do podium Macieja Kwiatkowskiego  w jeździe indywidualnej na czas. Przez nieuwagę pomylił trasę i został zdyskwalifikowany, tracąc medalową szansę. 

(Michał Malinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

??????

2 0

Super dzieciaki!!! 18:24, 28.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz