Złoto dla Polaków w akrobacji szybowcowej. Szczęśliwi finał zawodów na toruńskim lotnisku

11:00, 07.08.2023 . Aktualizacja: 11:16, 07.08.2023
Skomentuj Zdjęcie: Wojtek Szabelski Zdjęcie: Wojtek Szabelski

Toruńskie lotnisko przyniosło szczęście reprezentantów Polski w akrobacji szybowcowej. Zdobyli drużynowo pierwsze miejsce w klasie Unlimited oraz trzecie miejsce w klasie Advanced.

5 sierpnia, na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu, zakończyły się zawody 25. Mistrzostwach Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej oraz 13. Mistrzostwa Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced. 50 pilotów z 10 krajów wzięło udział tegorocznych edycjach. Łącznie odbyło się 200 lotów, ocenianych przez 7 zespołów sędziowskich.

Jak podaj portal dlapilota.pl, dla polskiego zespołu zawody okazały się szczęśliwe! Maciej Pospieszyński, Mirosław Wrześniewski i Michał Klimaszewski zdobyli Mistrzostwo Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Unlimited. Agata Porębska, Paweł Mazur i Piotr Sieradzan wywalczyli brązowy medal klasie Advanced. Mistrzem Świata w klasie Unlimited został Maciej Pospieszyński.

[ZT]47014[/ZT]

Niestety podczas tegorocznej edycji konkursu nie obyło się bez problemów. Najgroźniejszą sytuacją był wypadek szybowca. Przez problem z liną, którą szybowiec był wznoszony, zawodnik zmuszony był awaryjne opuścić pokład. Pilotem był  Włoch. Nie odniósł poważnych obrażeń.