Zamknij
REKLAMA

Piękne słowa trenera: "To żniwa po wzorowo przepracowanym okresie zimowym!"

10:09, 16.05.2016 | Michał Malinowski
Skomentuj Od lewej zwycięzcy: Franek, Olga i Radek w towarzystwie trenera Sławomira Balińskiego Fot. Tomasz Wankewicz
REKLAMA

W sobotę, w Zbójnie, odbyły się mistrzostwa województwa w kolarstwie szosowym. Ze znakomitej strony zaprezentowali się kolarze Akademii Kolarskiej Michała Kwiatkowskiego Copernicus. 

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w następujących kategoriach: żak (dystans 17 km), młodziczka (dystans 17 km), młodzik (dystans 25,5 km), juniorka młodsza. Copernicus wystawił zawodniczki i zawodników w pierwszych trzech kategoriach. I wszystkie trzy były zwycięskie dla zawodników akademii. Wśród żaków wygrał Franciszek Kaczorowski, w młodziczkach Olga Wankiewicz, w młodzikach Radosław Frątczak.

- Z wielką satysfakcją patrzyłem, jak zawodnicy kategorii żak i młodzik oraz zawodniczka w kategorii młodziczka zwyciężali na mistrzostwach województwa w kolarstwie szosowym w Zbójnie – mówi Sławomir Baliński, trener zawodników. - Żacy mieli do pokonania 17 km, na metę dojechała trójka zawodników, Franek Kaczorowski okazał się najszybszy. Młodziczki ścigały się na tym samym dystansie. Olga Wankiewicz przyjechała na metę z 10-cio sekundową przewagą po samotnym odjeździe z grupy na dziewiątym kilometrze. 

Jak dodaje trener Baliński, najwięcej emocji przysporzyli młodzicy, którzy rywalizowali na trzech rundach przy silnym wietrze i w przelotnym deszczu

- Mnóstwo ataków zawodników spowodowało, że na metę wjechała kilkunastoosobowa grupa, w której było aż 7 zawodników Akademii Copernicus – podkreśla w rozmowie z Dzień Dobry Toruń. - Najszybszym okazał się Radek Frątczak, który zostawił za plecami zawodnika z Bydgoszczy i Nieszawki. Bardzo miło ogląda się, jak podopieczni są bezkonkurencyjni w województwie jak również w wyścigach ogólnopolskich. To żniwa po wzorowo przepracowanym okresie zimowym oraz wielka pasja do wyczynowego uprawiania sportu przez moich podopiecznych.

(Fot. Tomasz Wankiewicz)

Udany start mają za sobą również juniorzy młodsi Copernicusa, którzy rywalizowali podczas trzydniowego torowego Pucharu Polski we Wrocławiu. W sprincie drużynowym, zespół w składzie: Karol Wawrzyniak, Kacper Walkowiak, Michał Gałka zajął drugie miejsce. W wyścigu drużynowym natomiast: Bartosz Frątczak, Kamil Ryszewski, Michał Gałka oraz Robert Muzalewski uplasowali się na trzeciej lokacie. Indywidualnie nasi zawodnicy wypadli równie udanie. W omnium (suma pięciu konkurencji) nie dał szans rywalom Kacper Walkowiak, Karol Wawrzyniak był trzeci, Aleksander Nikiel dziewiąty, a Michał Gałka jedenasty.

(Fot. Nadesłana)

Karol Wawrzyniak był także drugi w wyścigu torowym na dystansie dwóch kilometrów na dochodzenie, Walkowiak przyjechał tuż za nim. Na 500 metrów Walkowiak był z koeli pierwszy, a Wawrzyniak trzeci. Kacper świetnie wypadał w wyścigu na jedno okrążenie ze startu lotnego, w sratchu był drugi, a w wyścigu punktowym trzeci. 

(Michał Malinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz