Zamknij
REKLAMA

Na starcie Kwiatkowski, Gołaś i blisko 1500 kolarzy. W niedzielę Toruń będzie stolicą kolarstwa!

14:18, 06.05.2016 | Michał Malinowski
Skomentuj Michał Kwiatkowski, pomysłodawca Velo Toruń Fot. Tomasz Berent
REKLAMA

Druga edycja Velo Toruń 2016, czyli jednego z największych amatorskich wyścigów w kraju już w najbliższą niedzielę. Na starcie stanie blisko 1500 kolarzy na czele z takimi tuzami światowego peletonu, jak Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś. 

Velo Toruń miał swój debiut przed rokiem i okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. To autorski pomysł mistrza świata z 2014 roku, Michała Kwiatkowskiego, który i tym razem stanie w szranki z amatorami dwóch kółek z całej Polski. A tych zgłosiło się blisko 1500

- Ten wyścig został bardzo dobrze przyjęty i wpisał się w kalendarz wyścigów szosowych w Polsce. Był i jest jednym z największych w kraju. Nawet w skali europejskiej nie ma takich wyścigów, w których obok zawodowców startują amatorzy. W tym wszystkim chodzi głównie oto, aby amatorzy mogli się czegoś dowiedzieć od zawodowców w naturalnym przecież dla nich środowisku – mówi Michał Jackowiak, prezes zarządu klubu Copernicus. 

Kolarze będą rywalizować na trzech dystansach: 104,1 km (GIGA), 64,9 (MEGA) i 34,8 (MINI). Kwiatkowski wystartuje z całą resztą na najdłuższym dystansie. Trasa tym razem będzie się nieco różnić od tej sprzed roku. 

- W tym roku, podobnie jak w ubiegłym przygotowaliśmy dla amatorów trzy dystanse - dodaje Michał Jackowiak. - Miasteczko zawodów będzie przy Arenie Toruń przy ul. Bema. Zrezygnowaliśmy z Bulwaru Filadelfijskiego, z racji tego, że miejsce przy hali jest o wiele lepsze dla nas z punktu widzenia logistycznego i bezpieczeństwa. Przed rokiem trasa wiodła w stronie Działynia, czyli rodzinnych terenów, z których pochodzi Michał. W tym roku, będziemy się poruszać w stronę Bydgoszczy, do Górska i następnie po pętli od Czarnego Błota, po Łążyn, Skłudzewo, Siemion i wracać do Torunia przez Zamek Bierzgłowski i Łubiankę. 

[ZT]4281[/ZT]

Warto dodać, że oprócz tych trzech dystansów, dla organizatorów i samego Michała są równie ważne pozostałe dwie formuły zawodów. Chodzi o Skoda Family Challenge (12 km z metą przy salonie Skody w Lubiczu Dolnym), czyli  wyścig dla rodzin, przypominający bardziej grę miejską aniżeli samą rywalizację oraz CUK Kids Race dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, który będzie się rozgrywał w miasteczku rowerowym przy toruńskiej Arenie. 

Dla „Kwiato” wizyta w rodzinnych stronach, a przede wszystkim możliwość spotkania się z kibicami jest czymś szczególnym. Czasu, aby robić to w trakcie sezonu jest po prostu za mało. Początek maja zatem to doskonała okazja do tego. 

- Chciałbym podziękować wszystkim, sponsorom i miastu, za to, że udało się tak świetnie zorganizować pierwszą edycję – przyznaje Michał Kwiatkowski. - Był to ewenement na skalę światową, jeśli chodzi o amatorskie ściganie. Na pewno, będziemy również dumni z drugiej edycji. Liczba około 1500 uczestników to jak na polskie kolarstwo niesamowity wyniki. Jestem dumny, że mogę gościć wszystkich pasjonatów kolarstwa w moim mieście, gdzie na co dzień nie mam tyle czasu, żeby przebywać. To jedyny taki dzień w roku, w którym mogę sobie pozwolić na tak bliski kontakt z kibicami. 

Dodajmy, że w związku z wyścigiem na utrudnienia w ruchu muszą się nastawić kierowcy. Szczegółowe informacje o zmianach można znaleźć tutaj

Program Velo Toruń 2016:

GIGA – start – godz. 10:00, meta – 12:00

MEGA – start – godz. 10:20, meta – 11:50

MINI – start – godz. 10:05, meta – 11:00

Start i meta - Arena Toruń

(Michał Malinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


MommoMommo

0 0

Wiechu, a co on takiego zrobił? 08:53, 07.05.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz