Zamknij
REKLAMA

Wygrał z ponad 30-metrową przewagą nad rywalami. Zrobili coś niesamowitego!

11:19, 12.04.2016 | Michał Malinowski
Skomentuj W Grudziądzu kolarzom i kolarkom Copernicusa poszło bardzo dobrze Fot. Nadesłana
REKLAMA

Kolejny niezwykle pracowity weekend mają za sobą młodzi kolarze i kolarki Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego. Za nim starty w zawodach w Grudziądzu i Grodzisku Mazowieckim. 

Sobota to przystanek Grudziądz i zawody o Grand Prix. Nasi zawodnicy nie zawiedli i po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony, stając aż pięciokrotnie na podium. 

[ZT]1254[/ZT]

Na pierwszy ogień poszły żakinie i młodziczki, które rywalizowały na dwóch rundach po około 2,5 km każda. Równych nie miała sobie Olga Wankiewicz, która na drugiej rundzie oderwała się od rywalek i na metę wjechała jako pierwsza. Powody do zadowolenia może mieć również Nikola Maj, która była czwarta.

(Fot. Nadesłana)

Wśród żaków, zgodnie z przewidywaniami wygrał Franek Kaczorowski, zostawiając drugiego na mecie z ponad 30-metrową przewagą. Grudziądz okazał się także szczęśliwy dla trzeciego na finiszu Juliusza Marskiego, który zajął trzecią pozycję. Ostatni wyścig (4 rundy) przeznaczony był dla młodzików. Zawodnicy akademii zajęli drugie i trzecie miejsce na podium - Radek Frątczak i Dominik Żebrowski

(Fot. Nadesłana)

Niedziela stała pod znakiem III Memoriału Eryka Stolarza, w którym również można było obserwować toruńskich zawodników. Zawody odbywały się w mocno niesprzyjających warunkach atmosferycznych na trasie liczącej 66 km. Na plus start na Mazowszu mogą zaliczyć Artur Lewandowski i Maciej Kwiatkowski, który przyjechał trzeci.

- Po starcie następowały ataki zawodników z różnych klubów. Na 15 kilometrze uformowała się 5-osobowa ucieczka, w której było dwóch zawodników Copernicus - Artur Lewandowski i Maciej Kwiatkowski – relacjonuje Tomasz Owsian, trener zawodników. - Uciekająca piątka zgodnie współpracowała osiągając 40 sekundową przewagę nad peletonem i zdążała do mety, aby rozegrać między sobą walkę o pierwsze miejsce. Na 3 kilometry przed metą z powodzeniem zaatakował Artur Lewandowski, uzyskując przewagę pozwalającą mu na samotne przejechanie mety. Pasjonujący finisz rozegrała pozostała czwórka, wynikiem którego trzecie miejsce na podium przypadło Maciejowi Kwiatkowskiemu. 

Reszta zawodników akademii przyjechała w peletonie uzyskując miejsca: Adrian Brzozowski - 9, Łukasz Ochocki - 10, Przemysław Kaczmarek -15.

(Michał Malinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz