Zamknij
REKLAMA

Poprzedni rok był wręcz wymarzony dla następców mistrza. Ten zapowiada się podobnie!

10:51, 25.03.2016 | Michał Malinowski
Skomentuj Młodzi kolarze Copernicusa podczas ostatniego obozu w Ostrzycach Fot. Nadesłana
REKLAMA

Juniorzy i juniorzy młodsi Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego przebywali na obozie sportowym w Ostrzycach w dniach 13-23 marca, przygotowując się do kolejnego wyczerpującego sezonu. 

Przed zawodnikami i zawodniczkami Copernicusa kolejny niezwykle ciężki i wymagający sezon. Za nimi przygotowania i obóz w Ostrzycach. Trenerzy Tomasz Owsian i Marcin Mientki, wspomagani przez Andrzeja Wachowiaka, poddawali intensywnemu treningowi 31 zawodniczek i zawodników. 

- Celem obozu było podniesienie możliwości treningowych zawodników i integracja całego zespołu – informuje Andrzej Galubiński, odpowiedzialny za kontakty z mediami w Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego. - Kaszuby to teren pagórkowaty, co daje możliwość trenowania w terenie o cięższym profilu, podnoszenia możliwości siłowych i wytrzymałościowo-siłowych zawodników oraz zrobienie większej bazy kilometrów.

Podopieczni akademii solidnie przepracowali okres przygotowawczy, chcąc powtórzyć osiągnięte wyniki w sezonie 2015 na szosie i torze kolarskim. Wówczas zdobyli na imprezach mistrzowskich 41 medali, w tym 18 złotych - imprezach rangi mistrzostw świata (1), mistrzostw Europy (1) i mistrzostw Polski (39). Dodajmy, że w ubiegłym sezonie 218 zawodników akademii stanęło na podium, natomiast na miejscach 4-10 uplasowało się 320.

(Fot. Nadesłana)

Pierwszy sprawdzian formy w tym roku miał miejsce w Cierpicach 12 marca, gdzie odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego MTB w kolarstwie przełajowym. W pięciu kategoriach wiekowych na 15 miejsc na podium Copernicus zajął ich aż 12. 

- Rokuje to dobrze na przyszłość, ale start dający trenerom rzeczywisty pogląd o poziomie wyszkolenia poszczególnych zawodników (kategorie junior, junior młodszy i młodzik) to udział w 2 kwietnia w Międzynarodowym Kryterium Kolarskim „Dzierżoniów 2016” w Dzierżoniowie oraz dnia następnego w wyścigu szosowym „Ślężański Mnich” w Sobótce, otwierającym sezon kolarski w kraju – dodaje Andrzej Galubiński.

(Fot. Nadesłana)

Tych sukcesów nie byłoby bez dofinansowania szkolenia przez Miasto Toruń i finansowego wsparcia sponsorów. O sukcesach kolarzy i kolarek Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego na bieżąco będziemy informować na łamach portalu Dzień Dobry Toruń

(Michał Malinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz