Zamknij

Złote dziewczyny kończą w świetnym stylu. Są wizytówką Torunia!

14:55, 09.03.2016 | Michał Malinowski
Skomentuj Dziewczyny z Team Le Soleil prezentują niezwykle wysoki poziom Fot. Tomasz Berent
REKLAMA

W kapitalnym stylu zakończyły sezon dziewczyny z Team Le Soleil, dla których ostatnie tygodnie to pasmo sukcesów. Po raz kolejny młode torunianki potwierdziły przynależność do światowej czołówki w łyżwiarstwie synchronicznym.

W sobotę, w pięknym szwajcarskim Widnau, po raz dwudziesty ósmy, odbyły się jedne z najstarszych zawodów łyżwiarstwa synchronicznego w Europie Wśród 26 zespołów z różnych państw był również Team Le Soleil. Dziewczęta, właśnie w Szwajcarii, kończyły sezon startowy 2015/2016. Na osiem drużyn w kategorii Novice Basic zdecydowaną przewagą punktów zdobyły pierwsze miejsce i wywalczyły puchar Swisscup 2016.

[ZT]2685[/ZT]

Zaledwie tydzień wcześniej, w ostatni piątek lutego, wszystkie zawodniczki Team Le Soleil brały udział w prestiżowych zawodach w Budapeszcie. Tam srebrnymi medalistkami  zostały starsze Novice Basic, a młodsze Juwenille zdobyły złoty medal Budapest Cup.

(Fot. Tomasz Berent)

To jednak niejedyne medale wywalczone w tym sezonie przez łyżwiarki synchroniczne  MKS Axel. W styczniu dziewczyny reprezentowały klub na Mozart Cup w Salzburgu, gdzie przyjeżdżają najważniejsze zespoły z Europy i świata. Team Le Soleil Novice Basic zajął tam trzecie miejsce na 12 drużyn startujących w tej kategorii.

- Jestem bardzo zadowolona z rezultatów osiągniętych przez dziewczyny. Zarówno Mozart Cup w Salzburgu, jak i Budapest Cup to najważniejsze i najmocniej „obstawione„ zawody w Europie w kategorii Novice Basic. Dodam jeszcze, że nasz zespół jest bardzo młodą drużyną. Większość zawodniczek jest bliska dolnej granicy wiekowej wyznaczonej dla tej kategorii, czyli 10 lat – mówi trenerka Karolina Dąbrowska – Pawlonka.

Dziewczyny bardzo lubią wyjeżdżać na zawody. Jest to zarówno przygoda, poznanie ciekawych miejsc i zawarcie nowych znajomości, jak i nauka.

- Na zawodach oglądamy programy innych drużyn, analizujemy przejazdy, szukamy inspiracji. Najciekawsze są dla nas występy zespołów juniorskich i seniorskich. To dla nas wzory do naśladowania. My też mamy nadzieję już niedługo startować w tych kategoriach – mówią zawodniczki.

(Fot. Nadesłana)

Żeby spełnić swoje marzenia dziewczyny nie spoczywają na laurach i już rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu.  Dopingują też młodsze koleżanki z teamu, startujące w kategorii Juwenille. Dla nich sezon startowy kończy się 12 marca w sobotę w niemieckim Neuss.

- Trzymamy za dziewczyny mocno kciuki, bo są dobre i mają duże  szanse na medal. Życzymy im złota - zapewnia Agata, kapitanka Novice.

O sukcesach i o tym, co dzieje się u dziewczyn z Team Le Soleil na bieżąco informujemy na łamach portalu Dzień Dobry Toruń.

(Michał Malinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

CzCz

3 0

Dziewczyny jesteście świetne 16:27, 09.03.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VovoVovo

2 0

Brawoooo, oglądanie was to czysta przyjemność 17:15, 09.03.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BobBob

2 0

Te dziewuszki są niesamowite!!!! 19:33, 09.03.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HookHook

1 0

Widziałem je ostatnio na Tor Torze, piorunujace wrażenie 08:37, 10.03.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%