Była walka, emocje i pięciosetówka. Niestety, to nie wystarczyło do zwycięstwa w Jarosławiu

11:53, 11.02.2016 Michał Malinowski
Skomentuj Wamg Zeng Yi tym razem okazał się za silny dla Cazuo Matsumoto              Fot. Michał Malinowski Wamg Zeng Yi tym razem okazał się za silny dla Cazuo Matsumoto Fot. Michał Malinowski

Nie udało się tenisistom Energi Manekina Toruń wywieźć punktów z Jarosławia. Podopieczni Grzegorza Adamiaka przegrali w środę z PKS-em Kolping Frac Jarosław 3:0.

Torunianie pojechali na południe Polski z chęcią rewanżu za porażkę 2:3 w pierwszym meczu w Toruniu. Nasz zespół jest na fali wznoszącej. Przed tygodniem podopieczni trenera Adamiaka pokonali na wyjeździe faworyzowany Dekorglass Działdowo

(Fot. Michał Malinowski)

Drużyna z Jarosławia to również krajowa czołówka, mająca w swoich szeregach bardzo dobrych zawodników z Wang Zeng Yi na czele oraz doświadczonym Bartłomiejem Suchem i Robertem Florasem. To spotkanie nie ułożyło się po myśli Energi. W pierwszej parze spotkali się Cazuo Matsumoto oraz Wang Zeng Yi. Brazylijczyk stawiał opór zawodnikowi gospodarzy, wygrał nawet wysoko drugiego seta 11:3, ale w pierwszym i dwóch następnych nieznacznie ulegał w końcówkach.

[ZT]1277[/ZT]

Rywalem świetnie spisującego się w ostatnich tygodniach Chen Wexinga był Robert Floras. Austriak nie był w stanie nawet wygrać seta. Przegrał do 9, 8 i 7. Najbliższej sukcesu był Konrad Kulpa, który mierzył się z Bartłomiejem Suchem. Popularny „Kulpi” przegrywał już 1:2, lecz mimo to, zdołał doprowadzić do tiebreaka, w którego decydujących fragmentach więcej zimnej krwi zachował Such i to jego zespół mógł się cieszyć z końcowego triumfu.

Kolejny mecz ligowy Energa rozegra za tydzień (18 lutego), również na wyjeździe, z Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Początek o 18.

PKS Kolping Frac Jarosław – Energa Toruń  3:0

Wang Zeng Yi – Cazuo Matsumoto   3:1 (11:9, 3:11, 11:9, 11:8)

Robert Floras – Chen Wexing    (11:9, 11:8, 11:7)

Bartosz Such – Konrad Kulpa  3:2  (8:11, 11:5, 11:, 7:11, 11:9)