Prezes wręcz szalał z radości. Prestiżowe derby dla Torunia! Energa pokonała Gwiazdę Bydgoszcz

12:37, 09.12.2015 Michał Malinowski
Skomentuj Chen Weixing nie miał problemów z pokonaniem Pang Denga        Fot. T. Berent Chen Weixing nie miał problemów z pokonaniem Pang Denga Fot. T. Berent

Tenisiści stołowi Energi Manekina Toruń pokonali w wyjazdowym derbowym meczu 10. kolejki Superligi Gwiazdę Bydgoszcz 3:0. To był jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy mecz w wykonaniu podopiecznych Grzegorza Adamiaka w tym sezonie.

Do Bydgoszczy, torunianie pojechali po dwóch ligowych zwycięstwach nad Palmiarnią Zielona Góra i Strzelcem Frysztak. Mimo sobotniej porażki w Lidze Mistrzów, widać, że gra Energi uległa poprawie na przestrzeni ostatnich tygodni.

[ZT]1796[/ZT]

Mecz w Bydgoszczy był tylko tego potwierdzeniem. W pierwszej parze spotkali się Cazuo Matsumoto i Andrew Baggaley. Pierwszego seta Brazylijczyk wygrał do 8, natomiast w drugim pokazał swoją siłę, oddając rywalowi tylko jeden punkt. W trzecim było podobnie. Rywal nie był w stanie dobrać się do skóry Cazuo, który triumfował do 6.

Chen Weixing mierzył się z nowym nabytkiem Gwiazdy – Pan Dengiem, który w poprzednim sezonie bronił barw Olimpii Grudziądz, z którą zdobył złoty medal mistrzostw Polski. Chen jednak nie przestraszył się rywala. Ograł Azjatę w trzech setach do 1, 8 i 8

(Fot. T. Berent)

Kropkę nad „i” postawił Konrad Kulpa. Za rywala miał Artura Białka. Gracz gospodarzy wygrał premierową odsłonę do 7. W kolejnych dwóch górą był popularny „Kulpi”. Bardzo emocjonująca była końcówka czwartej partii wygrana przez Białka 11:9. Role odwrócił się w piątym secie. Konrad wygrał do 8, a Energa cały mecz 3:2.

- Bardzo chcieliśmy wygrać to spotkanie. Okazało się, że poszło nadspodziewanie gładko. Chen Weixing i Cazuo Matsumoto trafili na słabiej dysponowanych tego dnia przeciwników - mówi Grzegorz Adamiak, trener Energi Manekina Toruń.

W obozie Energi zapanowała wielka radość. Mecze derbowe rządzą się bowiem swoimi prawami. Najbardziej zadowolony był chyba prezes Krzysztof Piotrowski, który euforycznie reagował po każdym zdobytym punkcie przez torunian.

Kolejny mecz ligowy Energa zagra dopiero w nowym roku. 7 stycznia zmierzy się na wyjeździe w pierwszym meczu rundy rewanżowej z Morlinami Ostróda. Wcześniej, bo 18 grudnia, do Areny Toruń przyjedzie Werder Brema. To w ramach ostatniej kolejki Ligi Mistrzów.

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – KST Energa-Manekin Toruń 0:3

Andrew Baggaley – Cazuo Matsumoto 0:3 (8:11, 1:11, 6:11)

Pan Deng – Chen Weixing 0:3 (1:11, 8:11, 8:11)

Artur Białek – Konrad Kulpa 2:3 (11:7, 8:11, 10:12, 11:9, 8:11)