Wygrana Matsumoto nie pomogła. Szwedzi byli za mocni. Energa wciąż bez zwycięstwa

10:06, 28.11.2015 Michał Malinowski
Skomentuj Cazuo Matsumoto wygrał swój meczem z Chińczykiem Xu Hui   Fot. T. Berent Cazuo Matsumoto wygrał swój meczem z Chińczykiem Xu Hui Fot. T. Berent

Porażką 1:3 zakończył się mecz 4. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy Energą Manekin Toruń a Eslovs Bordtennis. Torunianie nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa w tych elitarnych rozgrywkach.

Meczem w Szwecji, Energa rozpoczęła rundę rewanżową. Przypomnijmy, w pierwszym meczu tych drużyn górą byli gracze Eslovs, którzy wygrali w Toruniu 3:0.

Świetnie piątkowe spotkanie rozpoczął powracający do składu Cazuo Matsumoto. Jego rywalem był doświadczony Chińczyk Xu Hui. Brazylijczyk wygrał ten pojedynek po pięciu setach. Najbardziej zacięta była ostatnia partia, wygrana przez tenisistę Energi 17:15!

[ZT]147[/ZT]

Jako drudzy przy stole pojawili się Konrad Kulpa i Robert Svensson. Popularnego „Kulpiego”  było stać tylko na wygranie drugiego seta. Z pozostałych trzech obronną rękę wychodził Szwed. W kolejnym meczu, przed debiutem w barwach Energii stanął 19-letni Paweł Piotrowski, który zaprezentował się z przyzwoitej strony na tle Mattiasa Oversjo. Podobać się mogła zwłaszcza pierwsza odsłona przegrana minimalnie 15:13. W drugim i trzecim secie wyraźnie lepszy był już zawodnik gospodarzy.

(Fot. T. Berent)

Szwedzi prowadzili 2:1. Zwycięstwo swojego zespołu przypieczętował triumfem nad Konradem Kulpą Xu Hui. Wygrana nie przyszła mu jednak łatwo. Konrad, mimo że przegrał 0:3, postawił rywalowi bardzo trudne warunki.

Kolejny mecz w Lidze Mistrzów Energa-Manekin rozegra 5 grudnia, a rywalem będzie francuski zespół AS Pontoise Cergy. Już we wtorek i środę, torunianie rozegrają kolejne ligowe spotkanie w Arenie Toruń. Ich rywalem będzie odpowiednio Palmiarnia Zielona Góra i Strzelec Frysztak.

Eslovs AI Bordtennis - KST Energa-Manekin Toruń 3:1

Xu Hui - Cazuo Matsumoto 2:3 (4:11, 13:11, 8:11, 12:10, 15:17)

Robert Svensson - Konrad Kulpa 3:1 (11:9, 9:11, 11:7, 11:5)

Mattias Oversjo - Paweł Piotrowski 3:0 (15:13, 11:6, 11:4)

Xu Hui - Konrad Kulpa 3:0 (12:10, 11:9, 13:11)