Zamknij

Na ten samolot czekali torunianie. Z regionu nawet do Krakowa i Warszawy

09:00, 27.06.2022 | A.J.
Skomentuj fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Mieszkańcy Kujaw i Pomorza znów wyruszą w godzinną podróż do Krakowa na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT. Samolot będzie startował z Bydgoszczy.

Po rocznej przerwie wraca cieszące się zainteresowaniem pasażerów połączenie między województwem kujawsko-pomorskim a małopolskim. Historyczna stolica Polski oraz jej największe zabytki będą więc łatwiej dostępne dla mieszkańców naszego regionu.

–  Z Portu Lotniczego Bydgoszcz realizowane są loty na Wyspy Brytyjskie, do Irlandii oraz do hubu jakim jest Warszawa i dalej w świat. Teraz do rozkładu powraca Kraków, a wkrótce także loty wakacyjne. Wiele wskazuje na to, że 2022 rok będzie rokiem stabilizacji dla regionalnego lotniska. Realizujemy politykę małych kroków, opartych na analizach rynku i potrzebach naszych Pasażerów. Wierzymy, że w perspektywie kolejnych lat odbudujemy naszą pozycję sprzed pandemii koronawirusa, pokonując kolejne rekordy zrealizowanych rejsów i odprawionych pasażerów.

– mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Loty do Krakowa od 18 czerwca realizowane są dwa razy w tygodniu: we wtorki oraz w soboty. Jak przekonuje lotnisko, rejs samolotem to najbardziej komfortowa opcja podróży na południe Polski, a przede wszystkim najkrótsza, bowiem lot trwa zaledwie godzinę.

Przywrócenie lotów do Krakowa to niejedyne dobre informacje. Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały także o zwiększeniu liczby rejsów do swojego hubu w Warszawie. Od 17 czerwca loty do stolicy Polski realizowane są siedem dni w tygodniu (do tej pory było sześć takich lotów w tygodniu). 

– Zbliżający się sezon wakacyjny sprzyja planowaniu podróży, a turyści coraz chętniej wybierają Polskę jako cel swoich wojaży. Bezpośrednie połączenie Bydgoszczy z Krakowem jest idealne na zaplanowanie krótkiego city break-u w stolicy Małopolski i w jej okolicach. Jestem również przekonany, że to połączenie będzie popularne wśród mieszkańców południa Polski – jest to znakomita okazja na przekonanie się jak uroczym miastem jest Bydgoszcz i region Kujaw. Zwiększona liczba połączeń z Warszawą to z kolei świetna wiadomość dla osób planujących podróże zagraniczne – rozkład lotów dopasowany jest tak, aby zapewnić jak najkrótszy czas przesiadki na dalsze rejsy z bogatej siatki PLL LOT.

– mówi Michał Fijoł, wiceprezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Po aktualizacji rozkładów uruchomione zostaną dwie dodatkowe rotacje z nocowaniem. Samolot z Warszawy wystartuje w piątek i niedzielę o godzinie 23.00 i zgodnie z planem wyląduje w Porcie Lotniczym Bydgoszcz o 23.45. Rejsy powrotne zaplanowane zostały z kolei na sobotę na 15:10 oraz na poniedziałek o 5.45.

Dwie dodatkowe rotacje to kolejne możliwości szybkiej podróży zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych, do Warszawy oraz dalej do największych stolic Zachodniej Europy, a także Stanów Zjednoczonych i Kanady.

[ALERT]1655727457901[/ALERT]

(A.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Gość Gość

2 2

Z Torunia do Warszawy pociąg jedzie 3 godz. do centrum miasta. Gdzie sens i logika cofać się godzinę do Bydgoszczy żeby polecieć na skraj Warszawy za większe pieniądze ? 14:41, 27.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AKGAKG

0 0

Jazda do Bydgoszczy + odprawa (czyli na lotnisku minimum godzinę wcześniej). Może godzinę czasu się zaoszczędzi, ale pieniędzy raczej nie... 12:52, 30.06.2022


0%