Parafia św. Andrzeja Apostoła, położona na osiedlu Jar w Toruniu, wkrótce rozpocznie budowę długo wyczekiwanego kościoła. Proces uzyskiwania pozwolenia na budowę jest na ostatniej prostej, a przedstawiciele parafii są pełni nadziei, że formalności zostaną zakończone w najbliższych dniach.
Parafia zakończyła już prace nad techniczną dokumentacją kościoła, co otworzyło drogę do rozmów z potencjalnymi wykonawcami. W ramach pierwszego etapu planowane jest położenie fundamentów oraz wykonanie głównych elementów konstrukcyjnych.
Pięć firm budowlanych zostało poproszonych o wycenę prac, a wybór wykonawcy będzie opierał się na takich kryteriach jak koszt, organizacja prac budowlanych oraz możliwość dalszej współpracy w kolejnych fazach budowy.
Jak przekazuje parafia, przy wyborze wykonawcy priorytetem będzie nie tylko oszczędność, ale także solidność, efektywność i bezpieczeństwo.
- W ostatnim czasie wykonaliśmy drogę pożarową, która wzbudziła wiele emocji, jednak była koniecznym elementem, aby uzyskać pozwolenie na budowę świątyni. Według obowiązujących przepisów musieliśmy wykonać wszystkie elementy z zakresu pozwolenia na budowę Domu Parafialnego z Kaplicą, aby nastąpił ostateczny i całkowity odbiór, a dopiero wtedy możemy procedować i wnosić o pozwolenie na budowę świątyni.
- czytamy na stronie parafii.
Dodatkowo proboszcz parafii wyraził wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do postępu w pracach. Parafianie cały czas mogą wpłacać darowizny na budowę kościoła. Fundusze na ten cel były zbierane również podczas ostatniego festynu parafialnego.
[FOTORELACJANOWA]11530[/FOTORELACJANOWA]
Modernizm niszczy08:12, 25.09.2024
...Kościół . Architektura tragiczna.....
Kpiarz12:10, 25.09.2024
To nie ma ważniejszych potrzeb na tym osiedlu. Zdecydowanie bardziej potrzebna już była by budowa nowej przychodni, przedszkola komendy Policji, ale .....kościoła
Gość 12:36, 25.09.2024
Ciekawa architektura. Chyba fajnie się wpiszę w zabudowę osiedla.
antychryst23:09, 25.09.2024
Kościoły, targowiska, krzaki... To najważniejsze inwestycje Torunia lat 20 XXI wieku. Tragedia.
Marian02:04, 26.09.2024
Patrząc na to, że coraz mniej osób uczęszcza do kościoła to inwestycja kompletnie zbędna. Są o wiele bardziej potrzebne inwestycje na tym osiedlu, chociażby przychodnia, posterunek policji.
No nie07:58, 26.09.2024
No tak to ważniejrze niż sklepy?
Szok07:59, 26.09.2024
A gdzie sklepy?
kleryk02:19, 28.09.2024
Eee tam zaraz sklepy. Księdzu też możesz kasę zostawić. Może ci nawet w zamian *%#)!& Albo odwrotnie, jak mu dobrze dasz doopy to jeszcze ci zapłaci. A w sklepie przep* kasę na tani browar i tylko kac po nim zostanie.
No kiedy08:00, 26.09.2024
Czy to jest aż tak bardzo niezbędne? A meczet kiedy i gdzie?
MS202420:21, 26.09.2024
Serio? To jeszcze na to jest publika?
W Toruniu brak szkół średnich techników na lewobrzeżu i wrzosach. Wszystkie dzieciaki walą do centrum co.wplywa niekorzystnie na same dzieci jak i poranny niebezpieczny ruch.
Gulewski zacznij myśleć postaw szkoły w tych miejscach. Nie podstawówki bo tego już pełno.
Kościoły.....teraz tzw imprezowanie przykład idzie z Dąbrowy Górniczej.
uduchowiony02:25, 28.09.2024
Bozia źródłem mądrości narodu. Szkoły już niepotrzebne. Księża przecież najlepiej opiekują się dziećmi, nie wiesz?
1 1
Czy ja wiem, czy to tragiczna architektura? W przyszłości łatwiej będzie przekształcić na basen, bibliotekę, albo lakieś lodowisko.