Policjanci z Torunia uratowali dwie osoby, które chciały targnąć się na swoje życie. Desperaci trafili już pod opiekę specjalistów.
Do bardzo niebezpiecznych sytuacji doszło w miniony weekend. W sobotę (15 lipca) o 3:30 do stanowiska kierowania śródmiejskiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który chce skoczyć z mostu im. Józefa Piłsudskiego. Na miejscu pojawili się: młodszy aspirant Michał Prusakiewicz i sierżant Mateusz Janowicz.
- Gdy byli na miejscu okazało się, że desperat znajdował się przy barierkach mostu. Policjanci cały czas z nim rozmawiali i wzbudzając jego zaufanie, powoli zbliżali się do niego. W pewnym momencie funkcjonariusze wykorzystali nieuwagę 20-latka, chwycili go i udaremnili skok. Mężczyzna był nietrzeźwy, trafił do izby wytrzeźwień, a potem pod opiekę lekarzy
- mówi st. sierż. Sebastian Pypczyński z KMP Toruń.
16 lipca doszło do równie niebezpiecznej sytuacji. Tym razem do komendy wpłynęło zgłoszenie o kobiecie, która chciała targnąć się na swoje życie. Z uzyskanej informacji wynikało, że desperatka stoi już przy poręczy mostu im. Józefa Piłsudskiego.
- Młodszy aspirant Michał Prusakiewicz i sierżant Dawid Borowiecki wykazali się dużym zaangażowaniem i odwagą. Jeden z policjantów wybiegł wcześniej z radiowozu, aby niepostrzeżenie zbliżyć się do kobiety. W tym czasie drugi funkcjonariusz skupiał uwagę 20-latki. Gdy policjanta dzielił krótki dystans od kobiety bez zawahania dobiegł do niej i odciągnął bezpiecznie za wewnętrzną stronę barier. Wtedy natychmiast dołączył drugi mundurowy i wspólnie opanowali kryzysową sytuację - dodaje rzecznik mundurowych.
Jak informuje policja, 20-latka została przewieziona przez załogę pogotowia ratunkowego do właściwej placówki, aby można było jej udzielić specjalistycznej pomocy.
Według specjalistów, myśli samobójcze mogą się pojawiać, kiedy osobie wydaje się, że znajduje się w tak trudnej sytuacji życiowej i jest tak nieszczęśliwa, że nie ma ochoty dłużej żyć. Zwykle osoby, które próbują się zabić, robią to, by zakończyć swój ból. Nie chcą umierać. Dlatego pomoc jest możliwa. Samobójstwo to najgorsze wyjście, dlatego powinno się zrobić wszystko, żeby mu zapobiec.
Masz myśli samobójcze? Na portalu samobojstwo.pl można znaleźć numery telefonów zaufania, adresy instytucji pomocowych i konkretne rady, jak postępować w trudnych sytuacjach. Młodzi ludzie mogą uzyskać pomoc dzwoniąc pod numer telefonu zaufania Fundacji "Dajemy dzieciom siłę" - 116 111.
[ALERT]1689683155351[/ALERT]
Endofdays23:19, 18.07.2023
Jak rozumiem że internet był za wolny i tok toka odcięło a fejs się zblokował i życie się skończyło, ale żeby zaraz samobójstwo i skakać z mostu. Myślą małolaty że się utopi w wodzie w 2 minuty i problemy się skończą. Nie dopiero się zaczną. A same umieranie to duszenie się bez końca ciało mdleje budzi się w wodzie bez oddechu i znowu się dusi bez oddechu wiele godzin. To brzmi nieprawdopodobnie ale pora żeby ktoś napisał potencjalnym skoczkom że to najgorsze na co się porywają a to dopiero początek cierpienia. Jakoś nikomu się nie spieszy zająć się epidemią samobójstw w każdej grupie wiekowej prawdziwa plaga. Wyścig do koryta najważniejszych i zabawy wojenne u ukraińskich rzeźników 23:19, 18.07.2023
PL13:04, 19.07.2023
Lepiej skakać. Polecam wszystkim konfederatom i prawicowcom 👍 13:04, 19.07.2023
👍08:03, 19.07.2023
0 1
👍 08:03, 19.07.2023