Zamknij
REKLAMA

Toruń: temat lodowiska wciąż gorący. Prezydent "odbija piłeczkę" w sprawie Tor-Toru

Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski 11.00, 22.01.2023 .
Skomentuj Archiwum DDToruń. Fot. Agnieszka Bielecka
REKLAMA

Michał Zaleski komentuje doniesienia medialne w sprawie zamknięcia lodowiska na kilka miesięcy. "Wszelkie insynuacje o rzekomym zamknięciu lodowiska na pół roku są niezgodne z prawdą" - mówi.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Po raz pierwszy "na tapecie" ten temat pojawił się  5 stycznia. To wtedy podaliśmy, że toruński Tor-Tor, ze względu na walkę o oszczędności, będzie zamknięty przez kilka miesięcy. Sprawą zainteresowali się m.in. miejscy radni z Koalicji Obywatelskiej, którzy podkreślali, że nie na takie zarządzanie obiektami MOSiR-u umawiali się z prezydentem.

[ZT]43274[/ZT]

O co konkretnie chodzi?

O zamknięcie i rozmrożenie na kilka miesięcy lodowiska przy ul. Bema. Decyzja nie spodobała się nie tylko rodzicom trenujących tam dzieci, ale również, a może przede wszystkim, sportowcom, którzy z toruńskim lodowiskiem są związani od wielu lat. Gorzkie słowa w tej sprawie popłynęły m.in. z ust znanej w Toruniu Sylwii Nowak Trębackiej, która powiedziała, że po 14 latach będzie zmuszona opuścić Toruń i poszukać nowego ośrodka, "w którym władze będą chciały budować łyżwiarstwo".

Wielu mieszkańców Torunia, ze względu na burzę medialną, myślało, że obiekt zostanie zamknięty dłużej niż początkowo zakładano. Te wątpliwości rozwiano jednak we wtorek (17 stycznia). To wtedy doszło do spotkania z udziałem dyrektora MOSiR-u Marka Osowskiego, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia Marioli Soczyńskiej, radnych oraz przedstawicieli klubów sportowych korzystających z Tor-Toru. Ustalono, że płyta treningowa będzie rozmrażana od końca marca, a główna tafla od końca kwietnia. Z uwagi na modernizację Tor-Toru sportowcy nie będą mogli na lód wrócić w lipcu.

Prezydent wydaje oświadczenie

W tej sprawie kilka słów powiedział też Michał Zaleski, a jego oświadczenie zamieszczone zostało na stronie internetowej toruńskiego magistratu. Prezydent przekonuje, że zamknięcie lodowiska jest konieczne.

- W bieżącym roku powodem trzy- lub czteromiesięcznego rozmrożenia, tak jak co roku latem, jest prowadzona szeroka modernizacja obiektu, na którą pozyskaliśmy dofinansowanie rządowe w wysokości 2,5 mln zł. Za nami jest wymiana band na obu płytach lodowiska: głównej i treningowej. Trwa montaż osuszaczy powietrza na płycie treningowej. Przed nami jeszcze bardzo ważna wymiana maszynowni, oświetlenia na energooszczędne w całym obiekcie oraz  remont szatni, sanitariatów itd

- mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia.

- Wszystko po to, aby w kolejnych latach obiekt był bezpieczny, funkcjonował prawidłowo - dodaje.

Włodarz odniósł się też do niektórych doniesień medialnych. -Podkreślam, że wszelkie insynuacje o rzekomym zamknięciu lodowiska na pół roku są niezgodne z prawdą - zakończył.

 

Zobacz także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

tematy zastępcze tematy zastępcze

4 2

tor tor zaleski itp to tyl(o tematy zastępcze dla Maluczkich i gojów. media brukowe to.... maximum sensacji i emocji minimum Wiedzy.....
oburzajcie sie.... 15:45, 22.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EamonkaEamonka

2 3

Ten typ na tym stanowisku to Faktycznie jakieś nieporozumienie. Ale ktos w koncu go chciał. Ale opozycja to dopiero muszą byc durnie. Ale co ma Toruń do wyboru? głąb z peło albo szympansica szajsRyj więcbłąd ta od duktatury kobit. To juz lepiej komuch i nie będzie niczego 18:14, 22.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%