Zamknij
REKLAMA

Trwają prace przy Warneńczyka. Co już zrobiono?

18:00, 05.08.2022 | A.J.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Obecnie prowadzone są prace rozbiórkowe po wschodniej stronie ulic Warneńczyka i Grudziądzkiej. Odbywa się frezowanie i rozbiórka konstrukcji jezdni oraz wywózka destruktu.

Prace te powinny potrwać do końca tygodnia. Zakończono również demontaż torowiska na całym wyłączonym z ruchu odcinku.W środę, 3 sierpnia rozpoczęto także korytowanie pod konstrukcję nowego torowiska.

W drugiej połowie sierpnia przewidziano rozpoczęcie prac z przygotowaniem fundamentów pod słupy trakcyjne. W przyszłym tygodniu rozpoczną się z kolei roboty związane z przebudową magistrali wodociągowej.

O projekcie

Modernizacja torowiska tramwajowego w ciągu ul. Warneńczyka jest już piątym i zarazem ostatnim z pakietu zadań modernizacyjnych w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Beneficjentem przedsięwzięcia jest Gmina Miasta Toruń, zaś realizacją zadań zajmuje się Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu.Zakres prac obecnego zadania obejmuje modernizację prawie 1,2 tys. metrów toru pojedynczego torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną i układem drogowym na odcinku ul. Warneńczyka od ronda Chrapka za przejazd torowo-drogowy ulicy Podgórnej i Kościuszki.

Modernizowane torowisko będzie wykonane w większości w technologii zielonego torowiska (ponad 735 mtp). Ponadto wyremontowane zostaną perony, tramwajowe, a na przystankach zamontowane będą tablice informacji pasażerskiej.

Dużą zmianą będzie przebudowa skrzyżowania na rondo turbinowe, dwupasmowe. To rozwiązanie zwiększy bezpieczeństwo na tym obszarze. Ponadto wyremontowane zostaną chodniki, jezdnie, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, miejsca postojowe.Wykonawcą prac jest wyłoniona w przetargu firma Balzola Polska Sp. z o.o. Ich koszt to niespełna 25 mln zł brutto. Umowę na realizację zadania podpisano 14 kwietnia 2022 r.  Na realizację wykonawca ma rok.

Zobacz także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

BerixBerix

2 0

Cały Toruń rozkopany i utrudnienia z tego powodu... Czy to się kiedyś skończy... 13:51, 06.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SernickSernick

1 0

Tak, zapewne po zakończeniu prac i odbiorze. Mam nadzieję że pomogłem. 12:17, 07.08.2022


0%