Zamknij
REKLAMA

Szkoła pod Toruniem zyska nowy blask. Mamy zdjęcia z remontu!

13:50, 03.08.2022 | A.J.
Skomentuj fot. Gmina Obrowo
REKLAMA

Trwa rozbudowa szkoły w Brzozówce wraz z budową przedszkola - największa w historii gminy inwestycja zarówno pod względem kubaturowym, jak i finansowym. Plac budowy w Brzozówce zmienia się z dnia na dzień. Wykonawca inwestycji – firma Betpol Bis z Silna – nie zwalnia tempa. Prace postępują zgodnie z planem, a pogoda sprzyja ich realizacji.

Wykonano już prace ziemne i wylano chudy beton pod ławy fundamentowe. Wykonano także zbrojenie ław fundamentowych żelbetonowych oraz same ławy żelbetonowe. Przygotowano izolację poziomą ław fundamentowych i wymurowano z bloczków betonowych fundamenty.

- Nie zwalniamy tempa. W najbliższych dniach będziemy ocieplać ławy fundamentowe styropianem wraz z zabezpieczeniem folią kubełkową, a następnie wykonamy zasypkę zewnętrzną tych ław. Rozpoczniemy wyprowadzenia do instalacji znajdujących się w budynku, a także wykonamy zasypkę pod chudy beton w obrysie budynku

 – zapewnia Rafał Grenda–Wołkow, inżynier kontraktu

Zgodnie z zawartą umową wykonawca ma zakończyć zadanie do czerwca 2024 roku. Wartość umowy to 12 mln 200 tys. złotych.

Jaka będzie nowa szkoła?

Nowa szkoła będzie dwukondygnacyjna. Na parterze znajdzie się przedszkole z sześcioma salami dla dzieci, szatniami, pomieszczeniem na wózki i gabinetem pielęgniarki. Każda sala dla przedszkolaków będzie oczywiście miała osobną łazienkę z prysznicami i toaletę.

[FOTORELACJA]7890[/FOTORELACJA]

Na parterze powstanie także nowoczesna, duża kuchnia, gotująca posiłki na potrzeby wszystkich uczniów. Kuchnia wyposażona będzie w sterylizator oraz w zmywalnię ze zmywarkami z funkcją wyparzania. W kuchni znajdą pomieszczenia do obróbki określonego rodzaju żywności. Będą to: pomieszczenie do magazynowania i obróbki jaj, stanowisko do przygotowania potraw mącznych, stanowisko obróbki mięsa, magazyn warzyw oraz osobne stanowiska do ich obróbki wstępnej oraz wtórnej.Bezpośrednio przy kuchni będzie się mieścić stołówka.

Na piętrze ulokowana zostanie nowa część szkoły. Powstanie w niej 10 przestronnych sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, gabinet logopedy i gabinet wczesnego wspomagania. Na piętrze znajdzie się również aula oraz sala rekreacyjna, z zamontowanymi świetlikami dachowymi dostarczającymi wymaganą ilość światła dziennego do pomieszczenia. Także tutaj przewidziano łazienki i toalety oraz pomieszczenia magazynowe.

Przy szkole powstanie parking, a cały teren wokół budynku zyska nowe nasadzenia. Wokół placówki będzie więc zielono. Obiekt będzie wyposażony w kotłownię gazową. Budynek przystosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zaprojektowano pochylnię zewnętrzną przy głównych wejściach oraz zastosowano drzwi bez progów. Na każdej kondygnacji przystosowano po jednym WC dla osób niepełnosprawnych. Aby zapewnić dostęp na I piętro, w jednej z klatek schodowych zaprojektowano platformę schodową. Na terenie inwestycji powstaną także miejsce postojowe przystosowane dla osób  z niepełnosprawnościami.

Projekt pn. „Rozbudowa budynku szkoły podstawowej i budynku przedszkola wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Brzozówka” dofinansowany jest z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%