Zamknij

Szkoła we wsi pod Toruniem do remontu. Kwota robi wrażenie!

10.10, 20.04.2022 ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Szkoła we wsi pod Toruniem do remontu. Kwota robi wrażenie!

Do 21 kwietnia można składać oferty na rozbudowę szkoły w Brzozówce i budowę przedszkola. Wykonawca będzie mieć dwa lata na zakończenie zadania. Dofinansowanie na budowę wynosi 5 mln zł. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Polski Ład. Pozostałe środki na rozbudowę szkoły i przedszkola to wkład własny gminy Obrowo.

Jesienią 2021 roku gmina pozyskała 5 mln złotych z rządowego programu Polski Ład na rozbudowę szkoły w Brzozówce. Właśnie ogłoszony został przetarg na wykonanie zadania, którego pełna nazwa to "Rozbudowa budynku szkoły podstawowej i budynku przedszkola wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Brzozówka". Na oferty czekamy do 21 kwietnia do godz. 10.00. Wykonawca będzie mieć dwa lata na zakończenie prac.

Jaka będzie nowa szkoła?

Nowa szkoła będzie dwukondygnacyjna. Na parterze znajdzie się przedszkole z sześcioma salami dla dzieci, szatniami, pomieszczeniem na wózki i gabinetem pielęgniarki. Każda sala dla przedszkolaków będzie oczywiście miała osobną łazienkę z prysznicami i toaletę.Na parterze powstanie także nowoczesna, duża kuchnia, gotująca posiłki na potrzeby wszystkich uczniów. Kuchnia wyposażona będzie w sterylizator oraz w zmywalnię ze zmywarkami z funkcją wyparzania. W kuchni znajdą pomieszczenia do obróbki określonego rodzaju żywności. Będą to: pomieszczenie do magazynowania i obróbki jaj, stanowisko do przygotowania potraw mącznych, stanowisko obróbki mięsa, magazyn warzyw oraz osobne stanowiska do ich obróbki wstępnej oraz wtórnej.

Bezpośrednio przy kuchni będzie się mieścić stołówka.

Na piętrze ulokowana zostanie nowa część szkoły. Powstanie w niej 10 przestronnych sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, gabinet logopedy i gabinet wczesnego wspomagania. Na piętrze znajdzie się również aula oraz sala rekreacyjna, z zamontowanymi świetlikami dachowymi dostarczającymi wymaganą ilość światła dziennego do pomieszczenia. Także tutaj przewidziano łazienki i toalety oraz pomieszczenia magazynowe.Przy szkole powstanie parking, a cały teren wokół budynku zyska nowe nasadzenia. Wokół placówki będzie więc zielono.Obiekt będzie wyposażony w kotłownię gazową.

Budynek przystosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zaprojektowano pochylnię zewnętrzną przy głównych wejściach oraz zastosowano drzwi bez progów. Na każdej kondygnacji przystosowano po jednym WC dla osób niepełnosprawnych. Aby zapewnić dostęp na I piętro, w jednej z klatek schodowych zaprojektowano platformę schodową. Na terenie inwestycji powstaną także miejsce postojowe przystosowane dla osób  z niepełnosprawnościami.

- Bardzo się cieszę, że rozbudowa szkoły w Brzozówce będzie faktem. Plan systematycznej modernizacji placówek edukacyjnych, który realizuję, odkąd jestem wójtem gminy Obrowo, ma kolejny ważny punkt. Na pewno nie ostatni. Nasza gmina Obrowo rozrasta się, przybywa nam mieszkańców, więc czekają nas kolejne oświatowe inwestycje - zapowiada wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Link do postępowania: https://platformazakupowa.pl/transakcja/596047

Projekt pn. „Rozbudowa budynku szkoły podstawowej i budynku przedszkola wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Brzozówka” dofinansowany jest z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

[ALERT]1650442210990[/ALERT]

 

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

SzefSzef

2 0

A kiedy szanowny toruński budyń zadecyduje ze swoimi ziomami o budowie szkoly średniej i technikum na lewobrzeżu. Ile jeszcze dzieci z całego lewobrzeża ma walić przez most do szkoly. Te twoje planowanie jest dramatyczne. Torun chce takiego prezydenta jakiego ma Bydgoszcz. Stop dla braku rozwoju Torunia. Chcemy inwestycji, ale tych prawdziwych a nie Aldiki, Biedronki, Lidle i galerie. Dramat!!!! 08:41, 21.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BWSZBWSZ

1 0

Hmmm...... a kiedy jakaś sensowna obwodnica do miasta ma szanse powstania? Nowe domy, osiedla, szkoły - wszystko pięknie, Brzozówka i okolice zagęszczają się, ale co dalej? Korki sięgają horyzontu co rano... 11:01, 21.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%