Zamknij
REKLAMA

Toruń: świetna wiadomość dla przedsiębiorców. Zwolniono ich z tej opłaty!

14:00, 31.01.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. depositphotos
REKLAMA

Toruń: świetna wiadomość dla przedsiębiorców. Zwolniono ich z tej opłaty!

30 stycznia 2021 roku podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Torunia radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały, który zwalnia przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną z opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych w miejscu prowadzenia działalności.

26 stycznia 2021 roku weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Znowelizowane przepisy dają możliwość zwolnienia przedsiębiorców z branży gastronomicznej z opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych. 30 stycznia zwołano nadzwyczajnie posiedzenie Rady Miasta Torunia, podczas którego przedłożono radnych projekt uchwały.

- Natychmiast po opublikowaniu ostatniej wersji ustawy rozpoczęliśmy analizować możliwe rozwiązania. Doszliśmy do jednego wniosku – musimy przyjąć uchwałę prawa miejscowego, aby toruńscy przedsiębiorcy mogli skorzystać z tej formy pomocy – mówił podczas nadzwyczajnej sesji prezydent Michał Zaleski.

Ze zwolnienia z opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych skorzystają przedsiębiorcy prowadzący 266 lokali gastronomicznych.

- Na podstawie oświadczeń, które przedsiębiorcy złożyli za ubiegły rok wynika, że zwolnienie z opłat za sprzedaż napojów alkoholowych wygeneruje zmniejszenie wpływów do budżetu Gminy Miasta Toruń o ok. 850 tys. zł – wyjaśniła dyrektor Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia Katarzyna Błądek-Mikołajczyk.

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę. Ze względu na czas wejścia w życie znowelizowanej ustawy, nie jest możliwe aby weszła ona w życie przed 31 stycznia 2021 roku – kiedy mija termin uiszczenia pierwszej raty opłat za sprzedaż napojów alkoholowych.

Przepisy przewidują jednak możliwość wejścia w użycie ustawionego przepisu wcześniej niż przed upływem 14 dni od ogłoszenia aktu w dzienniku urzędowym oraz nadania mu mocy wstecznej, jeśli zasady demokratycznego państwa prawa nie stoją na przeszkodzie – dzięki tej regulacji prawnej przedsiębiorcy, którzy już uiścili opłatę za bieżący rok otrzymają jej zwrot.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z przedsiębiorcami. Kiedy tylko ustalimy właściwy numer rachunku bankowego, pieniądze zostaną zwrócone – dodała dyrektor Błądek-Mikołajczyk.

W celu prawidłowej identyfikacji numeru rachunku bankowego, na jaki ma być dokonany zwrot pieniędzy, przedsiębiorcy są proszeni o wypełnienie i przesłanie informacji, zgodnie z załączonym wzorem.

[ALERT]1612009656508[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Mariusz BMariusz B

0 6

Przykład pandemii doskonale pokazuje że kapitalistyczny ustrój nie zdał egzaminu. Pora pomyśleć nad powrotem do socjalizmu, bo pracodawcy i tak żerują na państwie. A warto zaznaczyć że to dzięki socjalizmowi mamy Polskę jaką mamy, kapitalizm dał tylko podatki. 17:39, 31.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%