Zamknij
REKLAMA

Są rekomendacje dotyczące Bożego Narodzenia! Minister nie ma złudzeń

12:00, 21.11.2020 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą wyglądały tak jak tegoroczna Wielkanoc - takie rekomendacje przedstawił minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział to w wywiadzie udzielonym Super Expressowi. 

- Jako minister zdrowia, który odpowiada za zabezpieczenie zdrowia Polaków, będę rekomendował, abyśmy spędzili święta w domach z najbliższą rodziną, ale bez dalszych znajomych

- zapowiedział w wywiadzie dla piątkowego "Super Expressu" minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski w wywiadzie dla "SE" zaznaczył, że okres wakacji oraz przykład czeski, kiedy obostrzenia zdejmowane były szybko "dały nam nauczkę, że zbyt szybkie luzowanie przekłada się na wysoką liczbę chorych".

- Nawet jeśli liczba zachorowań wkrótce się zmniejszy, zniesienie obostrzeń byłoby przedwczesne. Niestety te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych - tłumaczył na łamach Super Expressu. 

Minister Niedzielski był również pytany o ryzyko wprowadzenia kwarantanny narodowej.  

- Liczba dziennych zachorowań stabilizuje się, ale wciąż mamy w granicach 20 tys. i powyżej nowych zakażeń. W większości oznacza to 20 tys. przypadków chorych dziennie. W szpitalach wciąż przebywają chorzy, którzy zakazili się w październiku, a naszą rolą jest zadbanie o wydolność naszych placówek ochrony zdrowia - ocenił.

Szef resortu zdrowia wyraźnie zaznaczył, że mówienie o tym, że nie ma ryzyka lockdownu "nie byłoby prawdą". 

[ALERT]1605863702805[/ALERT]

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

rozbijają namWięzi srozbijają namWięzi s

4 4

....tymczasem już drugie książki "FAŁSZYWA PANDEMIA. Krytyka Naukowców i Lekarzy" - wyłączcie Centralny Telewizor i wyjdźcie na "świeże powietrze" . Robią nas w balona, rozbijają gospodarkę, więzi międzyludzkie, niszczą naszą Tradycję (Wielkanoc, Boże Ciało,Wszystkich Świętych i teraz Boże Narodzenie). Wszystko pod pozorem walki z ,jedynie w tym sezonie modnym koronawirusem. Dziwne, że zwykła jesienno-zimowa grypa już zniknęła ? 15:02, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%