Zamknij
REKLAMA

Toruń: MZK organizuje konkurs. Do wygrania atrakcyjna nagroda!!

16:00, 21.09.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Toruń: MZK organizuje konkurs. Do wygrania atrakcyjna nagroda!!

We wtorek 22 września świętujemy Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu przygotował konkurs fotograficzny dla pasażerów i nie tylko. Warto też pamiętać, że tego dnia, jak co roku, właściciele samochodów mogą w Toruniu podróżować komunikacją miejską za darmo.

Konkurs fotograficzny „Utrzymujemy miasto w ruchu” będzie przeprowadzony na Facebooku. Zadaniem uczestników będzie uchwycenie za pomocą aparatu „miasta w ruchu", czyli tego, jak mieszkańcy Torunia poruszają się bez wykorzystania samochodu – rowerem, hulajnogą, na rolkach czy deskorolce, pieszo oraz oczywiście komunikacją miejską. Nagrodą w konkursie będzie hulajnoga z kaskiem.

Konkurs będzie trwał od 22 do 27 września 2020 r. (do godz. 20:00). Zdjęcia należy umieszczać jako komentarz pod postem konkursowym, na stronie www.facebook.com/MZK-w-Toruniu-Sp-z-oo-190398104409639/. Każdy uczestnik może umieścić dowolną liczbę fotografii (w osobnych komentarzach pod postem). W konkursie nie mogą brać udziału profesjonalni fotografowie.

Prace oceni komisja konkursowa. Liczyć się będzie zgodność tematu fotografii z tematyką konkursu, kreatywne podejście do tematu oraz wartość artystyczna.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 29 września br. na fanpage’u MZK w Toruniu Sp. z o. o.  pod adresem www.facebook.com/MZK-w-Toruniu-Sp-z-oo-190398104409639/.

Warto pamiętać, że w dniu obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu , czyli 22 września, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Torunia, osoby będące właścicielami lub współwłaścicielami samochodów osobowych mogą korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie. W tym celu muszą mieć przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu, którego są właścicielami lub współwłaścicielami, a także dowód tożsamości.

Idea Europejskiego Dnia Bez Samochodu, obchodzonego zawsze 22 września, powstała w 1998 r. we Francji. Dzień ten jest jednym z elementów międzynarodowej kampanii "Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu". Celem akcji jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Podróż samochodem nie zawsze musi być najlepszym wyborem.

W wielu sytuacjach użycie samochodu powoduje więcej strat niż korzyści, a oszczędność czasu, komfort i opłacalność są pozorne. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście. Pokazuje, że istnieją alternatywne do jazdy samochodem sposoby przemieszczania się i że wcale nie musi się to wiązać z wielkimi wyrzeczeniami i obniżeniem jakości życia.

Dla zachęty warto przypomnieć, że podczas jazdy samochodem spalamy ok. 115 kcal/h, idąc pieszo z prędkością 6 km/h - ok. 250 kcal, a jadąc na rowerze - 300-600 kcal zależnie od prędkości.

[ALERT]1600427108337[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ChcemyChcemy

6 0

Normalną częstotliwość skomunikowanie lini i czyste autobusy nie konkursy i reklamy gwiazd. 16:44, 21.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hehehehehehe

6 0

Super, trzeba nastrzelać fotek w przepełnionych autobusach i tramwajach oraz zablokowany bubel przesiadkowy w Al. Solidurności 17:13, 21.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZrypkaZrypka

5 1

Nieee no brawo!!!Miasto wysrane z pieniędzy obcinają kursy pesje i etaty ,ale za darmo komunikacja😡 18:10, 21.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz