Zamknij
REKLAMA

Koronawirus w jednym z największych zakładów pracy w Toruniu. Ilu pracowników chorych?

16:00, 30.06.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Foto. Deposit Photos
REKLAMA

Koronawirus w jednym z największych zakładów pracy w Toruniu. Ilu pracowników chorych?

Komunikat marszałka Piotra Całbeckiego:

Potwierdzone zostały cztery przypadki zakażenia koronawirusem u pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, o których stacja sanitarno-epidemiologiczna poinformowała odpowiednio:

- w czwartek 18 czerwca – jeden przypadek;

- w sobotę 20 czerwca – jeden przypadek;

- w czwartek 25 czerwca – dwa przypadki.

(także w czwartek 25 czerwca Sanepid informował o piątym przypadku covid w Urzędzie Marszałkowskim, jednak dziś już wiemy, że ten przypadek od początku był tzw. wynikiem wątpliwym i dlatego został dwukrotnie powtórzony. W obu przypadkach był ujemny).

Wszystkie cztery zakażenia to osoby objęte kwarantanną stacji sanitarno-epidemiologicznej i są to pracownicy jednego departamentu UM.

W sumie w kwarantannie przebywało 21 osób. Pracownicy urzędu, którzy przebywali na kwarantannie,  mieli dwukrotnie przeprowadzone testy na obecność coronawirusa, 17 z nich miało dwa kolejne negatywne wyniki i w sobotę 27 czerwca  Sanepid zdecydował o zakończeniu ich kwarantanny.

Już w sobotę 20 czerwca wykonaliśmy dodatkowo 47 badań u osób mogących mieć potencjalny kontakt z pierwszym zakażonym pracownikiem, a których do badań nie zakwalifikował Sanepid.  W poniedziałek 22 czerwca podjąłem decyzję , aby  od 23 czerwca (wtorku) do 26 czerwca (piątku) dwa szpitale: Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy i Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy (próbki pobierane w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu) oraz Instytut Genetyki Sądowej w Bydgoszczy przebadały – na zlecenie i koszt Urzędu Marszałkowskiego -  1011 osób, w tym: wszystkich etatowych pracowników Urzędu Marszałkowskiego oraz stałych współpracowników urzędu, niektórych radnych województwa i inne osoby, które miały bezpośredni bliski kontakt z urzędem. Wszystkie testy dały wynik ujemny.  

W kolejnych dniach będziemy kierować na badania pracowników, którzy przebywali na urlopach lub różnych formach opieki nad dzieckiem i nie było ich w związku z tym w pracy w ostatnim tygodniu.

Od piątku 19 czerwca wdrażamy procedury, do których zobowiązała nas stacja sanitarno-epidemiologiczna oraz nasze własne dodatkowe obostrzenia.  Błyskawiczne odizolowanie pracowników zakażonych nastąpiło w wyniku realizacji wcześniej przyjętych w Urzędzie Marszałkowskim procedur.

Każdy z pracowników, który udawał się danego dnia na pobranie wymazu w kierunku covid, udawał się następnie do domu i pracował zdalnie. Wprowadziliśmy takie rozwiązanie aby ograniczyć kontakt między pracownikami do minimum.

Do pracy w urzędzie pracownicy wracali dopiero po otrzymaniu informacji o ujemnym wyniku testu.  W dalszym ciągu utrzymujemy pracę zdalną części pracowników.

W ostatni weekend  (jak co tydzień, już od początku kwietnia) przeprowadzono  dezynfekcję urzędu, tzw. zmgławianie pomieszczeń środkami wirusobójczymi i bakteriobójczymi. Ponadto utrzymujemy wszystkie obostrzenia, które od marca obowiązują w Urzędzie Marszałkowskim.

Dodatkowo wprowadzono obowiązek noszenia masek ochronnych lub przyłbicy na terenie całego urzędu (dotąd urząd podzielony był na strefy i maskę/przyłbicę należało nosić przemieszczając się między poszczególnymi strefami).

[ALERT]1593504067249[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (6)

piterpiter

3 3

Skoro tutejszy marszałek zwany też carem , ciągle siedzi w mediach zamiast dbać o swój dwór, to chyba nic dziwnego ,że źle się dzieje? 16:39, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

immkkimmkk

4 3

ryba a psuje sie od glowy. 17:25, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GoscGosc

6 1

To chyba nie najlepiej świadczy o naszym mieście jeśli jednym z największych zakładów pracy jest urząd. 04:47, 01.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

0 0

To samo miałem na myśli, drugi to UMK, trzeci Szpital Zespolony... żaden nic nie produkuje tylko pochłania budżet. Smutne 12:37, 01.07.2020


precz z Całbeckimprecz z Całbeckim

1 0

tymczasem Całbuś i jemu podobni tow. gospodarz Zaleski ,tow. rektor A. Tretyn, gowinowa p-osłanka I. Michałek zamiast dążyć do powstania Wydziału Medycznego na UMK, przecież brakuje w Toruniu, Polsce lekarzy to budują za grube mln weterynarię,gdy tych specjalistów jest pod dostatkiem? Lekarze nadal będą przemieszczać się między miastami i nadal zarażać,jeszcze za mało jest ofiar ej pandemii a opieka medyczna wg w/w "wspaniała"? 09:37, 01.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

plandemiaplandemia

1 0

Z biuletynu rządowego wpolityce.pl polecam artykuł z 27 czerwca o "plandemii"- "Ludzie z różowymi uszami. To wstrząsające, jakie triumfy święci dziś Wielkie Kłamstwo WHO dzięki naszemu przyzwoleniu ",a tu link : https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/506695-ludzie-z-rozowymi-uszami . 13:16, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA