Zamknij
REKLAMA

O. Rydzyk o biskupach: czy zgadzacie się, żeby ich poniewierali? Jacyś towarzysze z TVN... [WIDEO]

17:45, 07.12.2019 | ddtorun.pl
Skomentuj
Fot. Redakcja
REKLAMA

O. Rydzyk o biskupach: czy zgadzacie się, żeby ich poniewierali? Jacyś towarzysze z TVN... [WIDEO]

W trakcie sobotnich uroczystości w Arenie Toruń z okazji 28. urodzin Radia Maryja, głos tuż przed mszą świętą zabrał ojciec Tadeusz Rydzyk, który w trakcie przedstawiania gości, wziął w obronę biskupów, krytykują jednocześnie jedną ze stacji telewizyjnych. 

O. Tadeusz Rydzyk w pierwszych słowach podziękował prezydentowi Michałowi Zaleskiemu za możliwość organizowania po raz kolejny urodzin Radia Maryja w Arenie Toruń. Podkreślił, że obiekt zapełnia się w całości raz w roku - właśnie na początku grudnia. 

Następnie, podczas już prezentacji najważniejszych osób - duchownych i świeckich - zatrzymał się na chwilę przy osobie arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia (obecnego w sobotę w Toruniu), wokół którego w ostatnich tygodniach narosło sporo kontrowersji. Mówi się o tym, że miał mobbingować podwładnych. Ojciec Rydzyk nawiązał również do osoby metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego, krytykującego środowiska LGBT. Redemptorysta z Torunia wziął w ich obronę. 

- Czy zgadzacie się, żeby ich poniewierali? Jacyś towarzysze z TVN. Trzeba w takiej sytuacji stanąć przy swoich biskupach. Zarówno księża jak i osoby świeckie - mówił Tadeusz Rydzyk. 

Przypomnijmy, że w sobotę Radio Maryja obchodziło swoje 28. urodziny. Do Torunia zjechali wierni z całej Polski. 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Czarna mafia Czarna mafia

14 21

Szkoda na to komentarza! 04:15, 08.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IkaIka

4 14

KOPERTY przeliczone? Wdowim groszem wzbogacony bez skrupułów.?
wwzbogacony 18:54, 08.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do ...do ...

13 4

Ika! i tobie podobni! Lubicie grzebać w cudzych kopertach! M.in. z tego wdowiego grosza od 28 lat funkcjonuje RM i tvTrwam.
Zbudowano najnowocześniejszy w Polsce campus WSKM, teraz wznosi się świątynia i muzeum dokumentujące dobre czyny bohaterskich Polaków.. Ten podarowany grosz jest dobrze, mądrze inwestowany. Z tych kopert , żaden Mateuszek ani Się ma nie podbiera na swoje wygodne życie i na firmy o nazwie Złoty Melon czy Mrówka cała. 20:05, 08.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz