Zamknij
REKLAMA

Toruń: uratowali kobietę. Teraz otrzymali podziękowania! [ZDJĘCIA]

08:00, 14.11.2019 | AJ
Skomentuj Foto. Nadesłane
REKLAMA

Toruń: uratowali kobietę. Teraz otrzymali podziękowania [ZDJĘCIA]

Przełożeni policjantów i strażnika więziennego podziękowali funkcjonariuszom za fachowe udzielenie pomocy nieprzytomnej kobiecie. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji 69-latka odzyskała czynności życiowe i trafiła pod opiekę lekarzy. Do zdarzenia doszło podczas policyjnej akcji „Znicz” w okolicach cmentarza przy ul. Turystycznej w Toruniu.

We wtorek (12.11) Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu mł. insp. Małgorzata Jorka oraz Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Inowrocławiu kpt. Marek Sobczak podziękowali swoim funkcjonariuszom za wspólnie przeprowadzoną akcję ratowania kobiety. Do tego zdarzenia doszło 1 listopada. Sierż. szt. Jakub Pitulski i st. sierż Krzysztof Sikora z toruńskiej drogówki w ramach akcji „Znicz” pełnili służbę w okolicach cmentarza przy ul. Turystycznej. Około godz. 13:30 do funkcjonariuszy podszedł świadek, który poinformował, że kilkaset metrów dalej (przy tej samej ulicy) na chodniku leży nieprzytomna kobieta. Policjanci natychmiast przejechali we wskazane miejsce używając sygnałów uprzywilejowania. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny toruńskiej komendy, który wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe.

Mundurowi po przybyciu na miejsce zastali leżącą na chodniku nieprzytomną starsza kobietę. Wśród osób, które rozpoczęły udzielanie jej pomocy znalazł się funkcjonariusz Służby Więziennej por. Sebastian Tercjak. Strażnik był w czasie wolnym od służby. Jeden z policjantów odseparował gapiów od nieprzytomnej, drugi, wspólnie ze strażnikiem więziennym rozpoczęli reanimację kobiety. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji 69-latka odzyskała czynności życiowe. Po kilku minutach na miejsce dojechała załoga Pogotowia Ratunkowego, która przejęła poszkodowaną. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy.  

[ALERT]1573646722275[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz